Minden, ami kosárlabda

1) Alapvető szabályok
Kosárlabda játszott a két csapat, általában tizenkét férfiak mindegyike a bíróság öt játékos jelen egyidejűleg. A cél minden csapat a kosárlabda - dobja a labdát az ellenfél kosarába, és hogy megakadályozzák a többi csapat, hogy megragadják a labdát, és dobja a kosárba csapata.
A ball játsszák csak kézzel. Fuss el, ne nyomja őket a földre, szándékosan rúgni a lábát, hogy kizárja a láb egy részét, vagy verte meg öklével megszegését. Véletlen érintkezés vagy a labda érintése a láb vagy lábszár nem sérti.
A győztes az a csapat a kosárlabda, hogy a végén a játékidő szerzett több pontot. Egy döntetlen végén rendes játékidő hozzárendelt hosszabbítás (tipikusan öt perc további időt), és ha igen, annak befejezését követően a pontszám egyenlő, egy második, egy harmadik túlóra, és így tovább. E. Amíg nincs azonosítható Háromesélyes .
Egy elérje a labdát a gyűrű különböző számú pontot lehet számítani:
• 2 pont - a leadott közepes vagy kis távolságon belül (közelebb 3 szemüveg vonal)
• 3 pont - shot mögül hárompontos vonal a parttól 75 cm-es 6m (7m 24 cm, a National Basketball Association)
A játék hivatalosan kezdődik egy ugrás labda közepén körbe, amikor a labda jogilag megütve jumper. Match négy negyedévben, egyenként 10 perc időtartamú (tizenkét perc a National Basketball Association) időközönként két percig. Az időtartam a szünet a második és a harmadik negyedévben a játék - Tizenöt perc. Hosszú szünet után a csapat kell cserélniük kosarak.

2) pozíciók kosárlabda
Pont őr, a játékmester (angol pont őr, játék készítő.), Vagy az első számú - összesen játékos a kosárlabda csapata. A játékosok számára ez a vonal jellemzi teljesen ingyenes birtokolta a labdát, nagy sebességű (több pont őr versenyezhet ebben komponens hivatásos sportolók), agility a folyosón a gyűrűt, sok jó ugróképesség, és meghatározhatják dunks jobb, mint a magasabb játékosok. Miután az ellenfél pontszámok általában pont őr hozza a labdát a támadó térféllel a támadást. Emiatt felvevő szükséges készségek, mint a sebességváltó, szivárogtató, városnézéssel és előrejelzése eredményét a támadást. Hogy őr kultúra át egy szükséges készség, hanem egy sor pont. A mai kosárlabda pont őr, szolgálhatnak egy lövés őr.

Lövés őr (angol lövés őr.) Vagy a második - olyan helyzetben játékos a kosárlabda csapata. A játékosok az ilyen típusú általában nagyon gyors, agilis, nagy ugrás. A legfontosabb szerepe a lövés őr a pontok halmaza. A legtöbb mesterlövészek lövés őr. Sok lövés őr elég sportos és a sport, képesek behatolni a festék, és megtámadják a kosárba. Lövés őr legyen jártas a művészet csöpögő és pass, annak ellenére, hogy a hajtás nem a legfontosabb. Meg kell végrehajtani szabad dob, ahol nagy számban, ne félj a kontakt sport, provokáló védekező játékos kap hozzájuk hibát. Mivel a magas szintű támadó képességek, a második szám gyakran a fő opciót a beállítási pontok utasításait, és néha megtámadják az egész csapat épül rájuk.

Kis előre (született kis előre.) Or hármas számú - összesen játékos a kosárlabda csapata. A fő feladat ennek a játékosnak, valamint a lövés őr egy sor pontot, de ellentétben védők, támadó játékos magasabb növekedést, és így jobb, hogy vegye fel a labdát, és a blokkoló lövések. Játékos gól ebben a helyzetben elsősorban arra a támadást. Kis előre kell egy jó lövés szinte minden távon. Magas növekedési ráta és lehetővé teszi a könnyű előre magabiztosan, hogy a részeket egy gyűrű. Hála a sebesség és a koordináció, a lejátszó könnyen megkerülni a nehéz csatára vagy nagy központosítás. Csakúgy, mint egy lövés őr, de hangsúlyosabb, kis előre jön a lepattanó.

Nehéz vagy Power Forward (angol hatalom előre.) Or négyes - helyzet játékos a kosárlabda csapata. A fő cél a 4. szoba egy válogatás a labdát támadás és védekezés. Ezért az erős csatár kell rendelkeznie a rendkívüli fizikai erőt és kitartást. A játékosok az ilyen típusú könnyen feküdt a labdát a gyűrű, de mégis ez egyáltalán nem ez a helyzet, a kevésbé magas, és fizikailag erős játékosok, mint például a lövés őr.

Középvonala (angol Központ.) Or száma öt - összesen játékos a kosárlabda csapata. A legmagasabb játékos a kosárlabda csapata. A fő feladat - a játékot a kosárban, a labda kiválasztása. Központi, amellett, hogy a méret és atletikusságát játék képességeit jelentős értéket a csapat. Közép - jelentős szerepet tölt be a harcot a kiválasztás. A félelmetes fegyver a védelmi központosító - blokshoty. Azt is meg kell jegyezni, hogy a pivot általában viszonylag kis százalékát végrehajtás büntető lövések. Ezzel összefüggésben, az ellenfél szándékosan szabálytalankodott, hogy küldje el a szabad dobja vonal, főleg a játék vége.

3) kosárlabda feltételek
Szabálysértést követ el - ez nem tartása okozta személyes kapcsolat vagy sportszerűtlen magatartása miatt. Típusú hibákat:
• személyes - fúj játékos érintkezése miatt az ellenfelet;
• Műszaki;
• kölcsönös
• sportszerűtlen;
• kizáró.
A játékos kap 5 személyes és / vagy a technikai hibákat (vagy 6 hibákat az NBA-ben) vagy 2 sportszerűtlen hibákat a mérkőzésen, el kell hagynia a játékteret, és nem tud részt venni a mérkőzésen (de maradhat a padon). A játékos kap két technikai észrevételek vagy kizáró fúj eltávolítjuk a helyszínen, és el kell hagynia a helyszínt a mérkőzés (a lejátszó nem maradhat a padon).

Hogy a labda (csöpögő) - az egyik legfontosabb technikai elemei a kosárlabda, a második, a transzfer után, a módszer a mozgó labda területen. Helyes, szakmailag illetékes csöpög - az alapja a stabil irányítást felette, az alapja az egyéni outplaying az ellenfélnek. [1]
Ha ez mégis megkülönböztetni primer módszereket:
• Nagy sebességű vezető (nagy labda pattan a padlón, a szög a hajlítás a lábak a térd - 135-160).
• Alacsony karbantartási és a burkolat a labda (kis labda pattan a padlón, a szög a hajlítás a lábát a térde - 90-120 „).
• Kombinált kezelése.
A magatartása a labdát át az egyik kezét, hogy a három módszer: fújja előre, ütés mögött vagy a lábak között, pivot (forgatás 270-360 érintkezik a védő).
A fő standja labdavezetésre: térdek behajlítva, a csípő csökkentette, test ferde kissé előre, váll telepítettek, a fej felemelkedik. Végzése során a játékosnak kell lennie bármely pillanatban készen a változás irányát, hogy hagyja abba, átadása vagy kilép a gyűrűt. Bujkál a labda az ellenfél testét, a válla, a szabad kezével. Kéz, ami a labda, állítsa erő hatására, a fellendülés magasságát és mozgási irányát a labda. Ugyanakkor a labda érintés csak az ujjak, a játékos nem nézd meg a labdát, de csak a perifériás látás irányítani. A látómező egyidejűleg kell driblora partnerek, ügyvédek, bírók.
Dribbling történik ügyében, az ujjak enyhíteni kell, és kinyújtott, csukló egy félkör alakú mozgás, az alkar mozog fel és le. Masters labdavezetésre a talajhoz közel, csökkentve annak kockázatát, a védő, hogy elfogják. Részletes driblory vezetheti a labdát a háta mögött, a lábak között és a változás tempója referencia, azzal az eredménnyel, hogy nehéz, hogy megvédje a játékos, és vannak lehetőségek Pass, dobja vagy átutalással.
Meg kell figyelembe venni, hogy milyen gyorsan vagy csöpög, az átadás kerül sor gyorsabban. referencia-módszer van kiválasztva távolságtól függően, hogy az ellenfél és a védő gyűrű.

A transzfer a mell
A transzfert a mell - a leggyakoribb és hatékony módja annak, hogy gyorsan át a labdát, hogy a partnere. Hatékony, ha a játékosok között birtokló csapat, nem számít. Passer, miközben a labdát, közel a mellkas, nyomja a labdát előre, egyengető a csukló és fordult a kefét. Miután dobott egy remek legyen alul és hátul a kezét kell kapcsolni egymással. Szükséges, hogy a labda repült be a mellkasát, hogy elfogadja. A legtöbb esetben, meg kell kezdeni a labdát egy egyenes vonal - ez a leggyorsabb módja annak, hogy halad a labdát tart.

Transzfer a rebound
Váltó, ahol a labda a földre, mielőtt eléri a partnere. Kevés védők elég gyors, hogy elkapjam a labda a földre, hogy ez miért olyan hasznos a transzfer a fellendülés. Ha a támadó volt nehéz helyzetben, vagy nem akarja, hogy küldjön egy nagyon közel van a védő, ha a fogadó van jobb helyzetben, hogy dobja a transzfer a fellendülés lehet a legjobb megoldás. Ez arra kényszeríti a védő, hogy egy természetellenes testtartás, hajlítás a test a labdát, a cipzár az oldalán.

Váltó feje fölött
Ha kap egy átviteli kap a labdát az állat, vagy a fenti. Ha ez a sebességváltó fentről lefelé, majd csökkenő, hogy a derék a labda tart lefelé mozgását a kezét a gazda, ami nehéz eldönteni, hogyan kell a labdát - gazdaság remek felfelé vagy lefelé.

Transzfer hátulról
Transmission az átszállítás a labdát a kezében (általában - ami dob), és körülveszi a labdát a test körül mögött. Ezután elvégzi az átadás a játékos, ebben az esetben, amíg a labda visszakerült járókelő sikerül blokkolni a gazda ...

Blokk lövés vagy egység (Engl blokkolt lövés -. Lezárt dobás) - kosárlabda kifejezés, jelentése: a helyzetet, amikor egy védekező játékos blokkolta szabályok ellenfél dobja. A főbb szereplők a játékosok blokkolja a fronton - és nehéz pivot előre. Azonban a játékosok más pozíciókat, amelyek egy jó ugrás és koordináció, gyakran a legjobb ebben a mutatóban. Blokk - jelzi jellemző kereset kosárlabda védelem.

Slam dunk (Engl Slam dunk; .. Tzh dunk, lekvár, dolog, flush, dobja le) - forma dobja a kosárlabda, ahol a játékos felugrik, és egy vagy két kézzel, hogy dobja a labdát a gyűrű fentről lefelé. Ez az összesítő értékeljük, mint rendesen - 2 pont. Shot felülről - az egyik legmegbízhatóbb túlfeszültség és egyúttal a legszórakoztatóbb.

Lehallgatás (angol lopni.) - a kosárlabda akció Defense játékos birtokba venni a labdát. Lehallgatást a labda végre küldésekor támadás játékosok. A veszteség a labdát, mivel a támadó csapat védők elfogják statisztikailag meccsriportban veszteséget eredményeztek. Miután megszerzi a labdát a védekező csapat belép a gyors-break, és egyre „light” szemüveget.

Lehallgatást a labdát az átviteli
Ha a csatár vár el a helyszínen, nem jön ki, hogy találkozzon vele, ez viszonylag egyszerű, hogy elfogják őt: meg kell fogni a labdát az egyik vagy mindkét kezét egy ugrás után kilövellés. Ha a támadó gyorsan megy a labda, a védő kell egy rövid távolságra megelőzve riválisait a módja, hogy a repülő labdát. Vállak és a kezek, hogy levágja a közvetlen út a labdát, és az ellenfél birtokba veszi őt. Annak érdekében, hogy ne ütközzenek a támadó - a védő eltelt közel van hozzá, meg némileg kitérnek az oldalon. Elsajátítása után a labda meg kell mozgatni azonnal, hogy végezzen, hogy elkerülje a kocogás.

Lehallgatást a labdát a magatartása
Ha a támadó a labdát, túl magas, és nem terjed ki a ház, ez viszonylag egyszerű, hogy elfogják őt: meg kell megütni a labdát egy vagy két kézzel után kilövellés. Annak érdekében, hogy hatékonyan elkapjam a játékosnak kell állást foglalni a lehetséges útvonalakat átviteli riválisa.

4) megsértése
• ki - a labda a játéktéren kívülre;
• jogging - az irányító játékos egy „élő” labda mozgását teszi a lábát határain kívül által meghatározott szabályok
• megsértése a labdát, amely magába foglalja a teljes a labdát, kettős csöpög;
• 3 másodperc - támadó játékos a „festék” (téglalap alakú terület alatt a gyűrű) az ellenfél több mint három másodperc alatt, amikor a csapata birtokában van a labda a nappali zóna támadás;
• 5 másodperc - a játékos, ha a dobás nem hagyja a labdát öt másodpercig;
• feszes játékos osztályon - egyházközségi feszes játékos kezd csöpög, nem adja meg a szállítási és nem dobja a gyűrűt 5 másodpercig.
• 8 másodperc - a csapat a labdát a védőtérfélről, nem vezeti őt a bejárati zóna nyolc másodpercig;
• 24 másodperc - A labdabirtoklási több mint 24 másodperc, és nem tett dobás a gyűrűben. A számláló visszaáll 24 másodperc, ha a labda hozzáér az ív a gyűrűt. Miután a támadás a csapat, hogy a kiválasztás a támadás és a jogosultak még 24 másodperc birtokában. Abban az esetben, fúj vagy megsértése (kivéve a labda a határokat), a védekező csapat vagy más játékmegszakításkor a támadó csapat jogosult:
1. Az új 24 másodperces birtoklása, ha az arc-off kerül sor a védekező harmadban a csapat, amely birtokolja a labdát;
folytatódott a visszaszámlálás az azonos pont, amikor a maradék 14 másodperc vagy több tulajdonosi;
2. Az új 14 másodperces birtokában, ha van 13 másodperc vagy kevesebb tulajdon.
• megsértése vissza a labdát az end zone (zóna) - a csapat a labdát a támadó harmadban, át neki a célterületre.