8 tipp, hogy hogyan védi az autót a tűz

Hírek és események

8 tipp, hogy hogyan védi az autót a tűz

Például szinte nem történt meg blagoveschentsa Andrew Samostina.

    - Tíz évvel ezelőtt, amikor megvettem az első autóm, egy különleges élmény a technikai értelemben én nem - mondja a hős. - Egyszer majdnem kerülni az életembe. Reggel, nyáron, a kocsiba, hajtott az egyetem, és látta, honnan vetroduev halvány füst. Eleinte azt hittem, hogy úgy tűnt. De ki a kocsiból, felnéztem, és az igazság, a füst. Megijedtem, kaptam egy tűzoltó, gondolta minden polyhnet ma. De semmi sem történt. A pár, nap, és nem közvetlenül az autómosó. Ott már villanyszerelő azt mondta, a probléma az, hogy az egyik a vezetékek megégett, megkopott a szigetelést. Azt gyorsan kiürülnek a kár, a probléma a szigetelt vezeték, a másik jelölve. Azonban arra is figyelmeztet, hogy ilyen esetekben jobb, hogy ne érintse meg az autó több parkolóhelyet, amint füstöt foltos, és hívja a szakemberek.

Okai tűz az autóban
    - Leggyakrabban a tűz a motortérben - figyelmeztetnek EMERCOM Oroszország szakértők az Amur régióban. Legalábbis - a járműben, ritka esetekben - a elemek a jármű alvázának a súrlódás, például, amikor az ékek mozgása alatt egy kerék vagy csapágy.

1. A szivárgóolajvezeték, és más folyadékok (olaj, fagyálló).

2. Hibás a kábelezés.

3. A nem megfelelően beszerelt rádió vagy a riasztó.

Hogyan védi az autót

1. Abban az időben karbantartás alatt a bemutatóteremben, és ők maguk is gyakran néz a motorháztető alatt. Ne feledje, hogy az elektromos berendezések és a használhatósági az üzemanyag berendezések rendszeresen ellenőrizni kell.

2. Telepítse a rádió, riasztó, motor-előmelegítő csak speciális Autocenters.

3. Mindig hordoz tűzoltó az autóban.

4. A motortérben nem tartja gyúlékony idegen dolgok.

8. üzemanyag és kenőanyag szállítására a zárt tartályban.

Hozzászólások tűz esetén

Szakértők azt mondják: a tűz a kocsi lehet ismerni szinte azonnal.

Hogy kell jelezzen:

    - A szaga a benzin és égő gumi a kabinban.

    - Még egy halvány füst jön a motorháztető alatt.

Minden műveletet, ha ott volt a tűz, van, hogy gyors és pontos, de ne a rohanás. Csak nyugodt maradni, akkor képes lesz arra, hogy a helyes dolog. Ne feledje, hogy a gép teljesen kiégnek mindössze 5-6 perc. Gyorsan kell cselekednünk.

Ha ez robbantotta ki a kiömlött üzemanyagot a gép alá. Hozza le a habbal oltó tűzoltó készülék a por vagy alkalmazásával a hab az irányba szélétől, hogy a központ a kandalló.

Ha a tűz történt a motorháztető alatt. Óvatosan nyissa ki az oldalán a botot, mount, vagy egy másik tárgy, de semmi esetre sem a kezét, vagy égési sérülést nem lehetett elkerülni. Az első pont a tűzoltó a helyszínen, amely elégeti a többinél erőteljesebben. Amellett, hogy a tűzoltó készülék ebben az esetben használhatja a ponyvát, amely azt a lángok, és megállítani a tüzet, amely alkalmas homokkal vagy vízzel.

Soha ne próbálja eloltani, ha olajozott ruhát vagy a keze ázott benzin - rendkívül veszélyes! Semmilyen esetben nem ül az égő autót, és ne próbálja elindítani!


Ha az autó kigyulladt egy parkolóban. Azonnal evakuálását ki a kocsiból, és próbálja meg visszaszorítani el mellette álló autó. Ha tudja, hogy mit tesz ki a saját autó nem lesz lehetséges, távolodjon el a biztonságos távolságot (legalább 10 m-re), és hívja a tűzoltókat.

Ha az autó kigyulladt a garázsban. Azonnal hívja a tűzoltókat. Miközben utaztak, hívjon segítséget szomszédok, és próbálja dobni az autót az utcán távol más garázzsal tűz nem terjedt át más épületek. Eloltani, amíg a mentők megérkeztek, a poroltó használatát, a homok és a víz. By the way, ha a garázs biztonságos, hogy a tűzoltók következtetést az oka a tűz a későbbi feldolgozás és a jogorvoslatot.

Hol hívni, ha segítségre van szüksége:

A Buryatia ismét égő tőzeg
Több mint 300 megsértése azonosított a bányákban, „Evraz” a Kemerovo régióban
Mosgornasledenie felismerte a régi tűz állomás őrtorony Cherkizovo kulturális örökség
Mikhail Verzilin. gyászjelentés
Az egyik bevásárló központok Vladimir MOE-hajó tartott ünnepi akció
Sürgősségi Helyzetek Minisztériuma megbeszélést önkéntesekkel DPD „Campus MAI”
Több mint 7000 lakos a Pszkov régió nyilvántartásban önkéntes tűzoltók
Túl sok az ember okozta katasztrófák. Kövesse ezt a MOE lehet ettől Nadym
65 tűzoltóság veteránok előestéjén Defender a haza napja kapott érmet
A kérdés, hogy a tűz a Nemzeti Park „Chika” Protection hozta tisztviselők a holtpontról Transbaikalia

Kapcsolódó cikkek