10 Wise tanácsot a legjobb az emberek

10 bölcs tanácsot a legjobb az emberek

10 Wise tanácsot a legjobb az emberek

10 bölcs tanácsot a legjobb az emberek

A neve Allah, a Kegyelmes és Könyörületes!

Tippek az élet nem fog megmenteni elég. De vannak olyanok, akik válhat „bölcs társa” az ember az élet, menedék a különböző bajok. „Ötletek All Seasons” - a legjobb férfi.

Pangs és bánat kapcsolatos múltbeli cselekvések, hogy sok mentális erő az emberben, és általában nem járulnak hozzá jelentős változásokat. Előírt történik, bármilyen módon ment. A hadeeth narrátora Abu Hurayrah, Allah legyen elégedett „anhu, azt mondta, hogy Allah Küldötte sallallaahu” alaihi wa sallam, azt mondta: „... És ha jön reád semmit, nem mondja:” Ha tettem valamit és-ez „hanem azt mondják:” ez felszentelt Allah és azt tette, amit akar »mert ez a« ha »megnyitja az utat a Sátánnak, hogy tetteit.« (Muszlim)

Vannak olyan „ha”, amelyek kapcsolódnak a nem lehet változtatni, és csak drain munkaerőt, törekszik rá, hogy a kétségbeesés. Például: „Ha ott lettem volna, nem halt”, „Ha én született volna egy másik helyen, azt nem jött volna erre a szerencsétlenség”, stb És vannak olyanok, amelyek egy személy vesz leckét a múlt hibáiból. Például: „ha nem töltenek időt hiába, azt többet tud”, „Ha én elkezdte tanítani a Korán az időben, én már tudom, hogy a szíve”, stb És ha az első - az utat a mesterkedései Sátán, az utóbbi - az út a bölcsesség és a pozitív változás.

  1. Ne tegye, amit kétség.

Al-Hasan ibn Ali, Allah legyen elégedett vele, és apja, át a következő: „A Allah Küldötte sallallaahu" alaihi wa sallam, emlékszem a következő: "Leave inspirálja kétségbe (és viszont), hogy ebben a kérdésben a hogy nem okoz. Sőt, az igazság - ez a nyugalom, és a hazugság -, hogy kétség. " Ibn Rajab, esetleg Allaah kegyelmezz neki Allah azt mondta: „A hadeeth jelzi, hogy ki kell lépni, hogy kétséges, és ezek elkerülésére. Ami a mi teljesen megengedett, a hívő nem merül fel a szívében, a szorongás és izgalom, éppen ellenkezőleg, a lélek találja nyugalmat és a szív - béke. Ami a kétes, gyanús, akkor ez okozza a szorongás és izgalom. "

  1. Ne mondd, hogy mi nem jó.

Az egyik társa elkezdte felsorolni az összes jó dolog. A próféta, béke legyen vele, azt mondta: „Azoknak az embereknek, akik egy jobb, mint ez!” Muadh azt mondta: „Ó Allah Küldötte! Legyen az én apa és az anya feláldozza az Ön számára! Mi lehet jobb, mint amit már szerepel?! „Ekkor az Allah Küldötte sallallaahu„alaihi wa sallam, azt mondta:”Ha azt mondják jó - azt mondják - ha nem, akkor fogd be!".

Közvetíteni a szavak Abu Hurayrah, Allah legyen elégedett „anhu, hogy az Allah Küldötte sallallaahu” alaihi wa sallam, azt mondta: „Az erős hívő jobban és szeretett Allah, mint egy gyenge hívő, de mindegyik jó. Légy kitartó, hogy hozza meg a javára, igyekszik segítséget Allah, és minden esetben nem adja fel. "

Lásd még:

Kapcsolódó cikkek