3 Számítási képletek LTV index

Határozza meg, hogy mennyi pénzt az ügyfél hozhat az elkövetkező években, akkor a LTV-index (angolul élettartam érték -. Élettartamra vetített érték).

Továbbá, ez a mutató segít értékelni a beszerzési költségeket az ügyfél és a szegmens az ügyfélkör nyereségességét.

Hogyan kell kiszámítani az index LTV

Először meg kell dönteni az időszak (év, negyedév vagy hónap), amelyre akkor kerül a nyers adatokat. Kiszámításához az élettartam értékét (élettartam érték), akkor szükség van a szemem előtt a következő számokat (zárójelben az értékek a cég):

Az egyszerűség kedvéért azt javaslom, hogy egy termék által létrehozott fejlesztők laboratóriumi Netpeak - online kalkulátor LTV mutató. Használja index számításához hat éve.

3 Számítási képletek LTV index

„Gerilla marketing: alapjai marketing nélkül a költségvetés.”

LTV hozzáadott érték kalkulátor és kiadja a többi adatot. Felsorolom őket, csak az értékek megadásával cégünk számára.

  1. A bruttó fedezet egy előfizetőre jutó évi - 1000 rubel.
  2. Szerzési költségek összege - 700 rubel. egy év
  3. Bevétel egy vevő (a különbség a bruttó nyereség a vevő és a költségek vonzás) - 300 rubel.
  4. A teljes százalékos vásárlók visszaút. Úgy tartják, hogy az első évben a vásárlók száma 100%. Minden ezt követő évben figyelembe vesszük a korábban bevezetett átlagos hozam a vásárlók kapcsolatban múltbeli teljesítmény. Ebben az esetben, a második évben a száma, ismételt vásárlás 10%, a harmadik - 1% (10%, 10%), a negyedik - 0,1%, stb ...
  5. A várható bevétel a vevő. Kezdve a második évben tartják alapul átlagos százalékos megtérülési ügyfelek. Például, a harmadik évben a várható bevétel a vevő 100 rubel.
  6. A mérete az átlagos csekket a kedvezmény. Ennek hiányában az átlagos számla 100%.
  7. LTV vevő közötti időszakra. Ez azt mutatja, hogy mennyi pénzt fog hozni a vevő hat év. A mi esetünkben ez 317 rubel.; szám kicsi, mert az alacsony árrés a mi dolgunk.

LTV (élettartam érték). Hogyan számoljuk ki a LTV?

Ha az élettartam értéke csökken, ezért nem tudja használni a potenciális hűséges ügyfelek. Ebben az esetben az alapjövedelem, új ügyfeleket, de más, mint hogy meg kell növelni a hűség meglévő nekik vásárolni gyakrabban.

  • Törzsvásárlói Index (NPS): csak egy kérdés, ami segít a vállalkozások növekedését

További Formula 2 kiszámításához mutató LTV

kiszámítása 1. kiviteli alak A legegyszerűbb képlet: LTV = S × C × P × t,

ahol S - az átlagos számlát, C - az átlagos vásárlások száma havonta, P - a nyereségesség százalékában a csekk összegét, t - az átlagos „élettartama” a vevő (vagyis hány hónap megveszi).

2. Lehetőség számítás használni egy másik képlet: LTV = (S × C × P). (1 - R).

A különbség az, hogy ahelyett, hogy „életre” használják a százaléka az ügyfelek, akik elhagyták (R).

3 Számítási képletek LTV index

Olvassa el a következő kérdés a „főigazgató”

Kapcsolódó cikkek