5. Hol a fizetést 6, ha tudom az összes választ, miért gondolom, hogy a dokumentum - oldal

Robert T. Kiyosaki és Sharon L. Lechter

„Ha azt szeretnénk, hogy gazdag és boldog nem megy iskolába”

Megbízható garanciát az élet az Ön és gyermekei

belépés
1 feltérképezése új irányt
2. Az alapvető hiba Oktatási
3. Mit akarsz lenni, ha felnősz?
4. Gyermekem megbirkózik
5. Hol a fizetését?
6. Ha tudom, hogy az összes választ, miért gondolom?
7. A pénz gonosz
8. Mi az anyagi biztonság?
9. Ki hívta a nők a gyengébb nem?
10 tanítva az embereket, hogy esztelen papagáj
11 hogy jobb, ha hibáznak
12 De Isten a buta embereket, hogy létrehozott oktatási rendszer
13 Miért a legtöbb ember hal meg szegény
14. Milyen gazdag lehet rossz
Amikor a 15 1 + 1 nem mindig jelenti azt 2
16 Ez nem a tanár
Courage 17 szükséges változás
18 Vapakununk faktor
19. Hogyan legyünk gazdagok kis költségvetéssel?
20 Megérdemlem, hogy javítsa
21 Ki a felelős a szegények?
22 elfelejt a régi órákat, hogy húzza le
23. Ha tudnék változtatni iskola
24. Amennyiben küldöm gyermek iskolába?
25. Mit mondhatnék gyerekek
26. Tanuld meg elfogadni zsenialitása

„Miután elolvastam a könyvet, minden, amit láttam és éreztem a munkában töltött idő, válaszolt - Végül Robert reményt adott, és felébredt a lelkem akció Biztató agyát koktél, és szeretnék többet!”.
hidrogeológus

„Végül valaki kitéve a jelenlegi oktatási rendszer. Mikor lesz a következő könyv jön ki?”
diák

„Mint szülő, négy éves gyermek és egy tanár elemi osztály, nem tudok hinni az igazság egy ilyen nyilatkozatot, és én csak csodálkoznak, hogy miért nem látom, hogy mi van itt elhangzott -. Lehet, hogy a legnagyobb termék a rendszer.”
tanár

„E könyv elolvasása voltam dühös, izgatott voltam, és ideges, és végül maradt egy nagy vágy, hogy többet.”
Kis üzlet tulajdonosa

„Ragyogó megvalósításában jelentős része a 30 éves tapasztalattal, mint egy tanár.”
Kiskereskedő / tanár

„Nagyon felvilágosult és összhangban a gondolatait és tapasztalatait az elmúlt években minden szempontból a készlet.”
Házas-pár tanár

A törvények és gyakorlatok gyakran változik államonként, és ha szükséges jogi vagy egyéb segítség kell fordulni a szakmai szolgáltatásokat.

Bár a könyv alapja egy igaz történet, néhány esemény a könyvben már megváltozott az oktatási.

ENTRY

Mert a társadalom egésze és különösen a mi oktatási rendszer, itt az ideje, hogy hagyja abba a játékot, a győztesek és vesztesek mi gyerekek agya, szív, és a gazdasági jövő.

Az ő iskolai legtöbben nem célozza az oktatási rendszer, és a rendszer a kivonulás után - és ez a helyzet sajnos maradt a mai napig.

Ehelyett, hogy segítsen fejleszteni bennünk mindenből a legjobbat, a rendszer arra kényszerít bennünket, hogy szembe egymással ádáz csatában, ahol életben csak azok, akik ismerik a legmegfelelőbb, ebben a rendszerben, legalább 15% -át nekünk is elismert nyertesek. A többi tapasztalatok folyamatosan csökken értelme az önértékelés.

Ehelyett abban, hogy a megszerzett készségek segít, hogy sikerül az életben, túl sokan mennek ki az iskola falai nyomorék és kimerült. És tovább ront a helyzeten, a legtöbb egyáltalán nem áll készen az élet kihívásaival. Akarunk fenntartaná a viselkedésminta a gyermekeink és a jövő generációi számára.

Ebben a játékban a győztesek és vesztesek, amelyben mindannyian elkerülhetetlenül részt, még az úgynevezett győztesek kudarc, figyelembe véve azt a tényt, hogy élnek a társadalomban, ahol csak eladott egy kis része az emberi potenciál. A fizetett ár ezen a képzeletbeli győzelem mérhetetlenül magas, és fejezzük ki az ilyen szomorú szempontjai a valóság, mint a pénzügyi nyomás, az alacsony termelékenység, a bűnözés, érzelmi stressz és a folyamatos gyengülése személyes elégedettséget.

A rendszer, amelyet többször is kitéve katonai kísérletekről, kétségtelenül romboló. A Book of James Klieri "Art of War", fordította Sun Tzu azt olvassuk:

Amikor meg kell ölni sok,
Te zokogni utánuk,
Ha megnyerte a háborút.
Gyász a nyaralás
Ez nem rontja el.

Mint már csak, hogy több generáció, és nem -, de az idők változnak. Változás kell kezdődnie mindannyiunknak. Meg kell elfelejteni a korábbi gondolkodásmód alapján önbecsapás, ami megbénítja a sorsunkat. A folyamat során, akkor lesz sikeres, és biztosítani a fiatal modell, amely segít nekik sikerül a felnőtt életben.

A növekvő tudatlanság az a tény, hogy mi, mint egyének, és azután, hogy el kell menni, hogy megszüntesse a maguk számára a következmények hibás oktatási rendszer kiszűri végül a társadalom. Ha nem teszünk semmit, akkor legalább tudja befolyásolni a világot, leküzdve a saját problémáit. A siker, ami végül el fog jönni hozzánk, minden bizonnyal hatással általában a társadalom és az oktatási rendszer, különösen.

E könyv célja, hogy fényt derítsen. Hogyan működik az oktatási rendszer számára az egyéniség, és ez hogyan befolyásolja a fiatalok között. Szükséges tisztázni, hogy ez miért tűnik nehéz feladat megváltoztatja az oktatási rendszer és magunkat, és hogy tehetünk ebben az irányban még a legkisebb erőfeszítés részéről mindenki.

A hangsúly ez a könyv, akkor biztos lehet benne, az a pénz. És ez a központ alapvető társadalmunkban tudni, hogy van pénz, hanem elengedhetetlen. Anélkül, hogy ez az alapvető ismereteket az összes dolog, amit tanulni az iskolában, nem lehet alkalmazni az életben. Több szerkezete a modern társadalom, az információ hiánya, mint a hiányzó információ a mezőgazdasági ismeretek, egy nagyon vidéki ország,

Meggyőződésem, hogy az első feladata a társadalom, hogy tanítsa az embereket alapvető készségek a siker, a jólét és a jólét. Ítélve a vizsgált anyagok, ebből oktatási rendszer előtt egy hosszú és fáradságos utat, hogy ő volna át, mielőtt azt alkalmassági teszt. Sok iskolában a diákok kapnak a legmagasabb pontszámot, véget tizenkét, tizenhat vagy több képzéseit anélkül nyom a fő tényező a túlélés és a jólét a társadalom. Sőt, nem rendelkezik a készségek és az együttműködés a jó együttműködés, amire szükségünk van, ha azt akarjuk, hogy egy jobb társadalmat.

Mielőtt a felnőtt világ jelenlegi állapotában a két célja van: egyrészt, hogy felszámolja a katasztrofális következményei az oktatási rendszer, amely még mindig tükröződik az életünkben, és másodszor, hogy mindent megtesz, hogy változtatni a jelenlegi oktatási rendszer a fiatalabb generáció. Hiszem, hogy mindannyian megérdemlik, hogy sikeresek az életben, és boldogabb gyermekek körülöttünk. Úgy vélem, hogy megérdemel egy új társadalmat, a tanulás képessége folyamatosan. Támogatom az ötletet, hogy mindannyian kinyitotta a legnagyobb potenciált. Én a gazdasági jólét is, nem kevés. Én felszámolására irányuló bűnözés és a szegénység. Én tartósítására a tiszta környezet. Én a békére. Ezek az eszmények céljait szolgálják ezt a könyvet, feladatok, kezdve a formáció saját és a jövő generációk számára.

Kezdjük. Kezdjük most, és sikerülni fog.

1. tűző új kurzus

„Minden általános infantilizmust megbabonázta a kultúra a nevelés. Eloszlatása ez a mítosz és az oktatás a fő feladata a felnőtt élet.”
William Howard Xarman és Rayngold

Képzeljük el egy pillanatra, hogy utazunk az időben, és találjuk magunkat a jövőben, 200 évvel megelőzte korunk. Tehát, az imént érkezett meg a fórum, ahol a tekintélyes gyűjteménye tudósok megvitatása időszakban a történelem, ismert számukra, mint a mi XX században. Ezúttal úgy tűnik, hogy tudósok egyszerűen elképesztő.

„Mit nem értesz?” - kérdezte az elnök.

„Lehet, hogy tényleg igaz, hogy a következtetést, amit meg is tettem eredményeként vizsgálatot az összes rendelkezésre álló tényeket. Bizonyára az év gazdasági zűrzavar 90 év, az oktatási rendszer még nem valósult előtt sürgősen szükség van a változásra, mint az alapvető követelmények az idő? Elvégre nem végez hogy véghez kell, hogy igazolja a létezését a társadalom - vagyis az nem, hogy az emberek a szükséges ismeretek és készségek, hogy megfeleljen a kihívásoknak az idő. "

A tudósok csendben bólogatnak. Az első tudós folytatja: „A társadalom nem kell tanítani az embereket elveinek létezését pénz, mivel ezek az elvek azok fennmaradásához nélkülözhetetlen a rendszer csak tanították az embereket, hogy bizonyos szakmák, amelyek hamarosan elavulttá vált, és a felesleges Miért, úgy néz ki, mint egy primitív vadász !. és összegyűjtjük a növényben, amikor a társadalom nem tanítják az embereket, hogy hol találja a növények élelmiszerként vagy levadászni madarak és más állatok, amelyek biztosítják számukra a hús. "

A tudósok ismét némán bólogatnak: „Ha az oktatási rendszer nem tanítják az embereket finanszírozására, hitel- és befektetési, aki”

A második tudós, aki részletesen tanulmányozta a kérdést, hogy habozás nélkül: „A bankok és az összes pénzügyi intézmény elvégzi ezt a feladatot.”

Az első tudós, bizalmatlanság a fejét rázza: „Akarod mondani, hogy a szervezetek hasznot hibáikból és a tudatlanság és végső soron felelős összeomlott a gazdaság, és tanáraik voltak?”

„Olyan ez, mint látni a juhok levágása.” - mondja az egyik a jelenlévők.

„Vagy, ha a vak vezet világtalant” - mondta a mellette ülő hölgy.

A tudósok nevetés, a megállapítás, hogy szórakoztató és ugyanakkor tudatában a tragikus értelmében ezeket a felfedezéseket.

Hosszú szünet után, az első tudós dob az egész csoport egy zavaros megjelenés. „Mi marad számomra a leginkább érthetetlen az a tény, hogy a tanárok, míg bünteti a gyerekeket a hibát. És a tömegek nem neheztelt. Nem tudom, hogy lehet, hogy ez a módja, akkor döntenek az alapjait és elveit tanulást?”

Volt egy mély csend. Nagyon is jól tudja, hogy mi történik. Megbüntetése a gyerekek őszinte hibákat, hogy elkerülhetetlenül kíséri a tanulási folyamat, bezárták az ajtót, hogy az állítás, kirabolja őket a remény a jövő sikeres és boldog életet. A csend lógott a tiszteletreméltó közönség szemtanúja riasztó hozzájárulásával minden egyes ilyen jelen van.

„Ó Istenem! Voltak igazi barbárok!” - mondta valaki, kifejező érzéseit mindenki ül a teremben.

Ez a rövid példázat a jövőben illusztrálja a szomorú valóság a modern világban. Bemutatja az igazság, amit én, és minden szeretteink néz most.

Mindazok, akik a kisebbrendűségi érzés életük részese ennek a rémálomnak, ami megjelenik az allegorikus példázat. Ez a napi rémálom nem következménye a kisebbrendűségi ez - a termék a mi oktatási rendszer támogatásával társadalom egészének, nem tanul, hogy hogyan sikerül, és hogyan nem.

Meg kell jegyeznem, hogy ez egy nagyon szomorú képet. De szándékosan felvázolt neki oly sötét tónusok, hogy felidézze a fejében indokolható szorongás és esélyt felébredt most kezdenek változtatni a történelem menetét, kezdve magunkat.

Most, hogy tudod, hogy a rossz híreket, hadd mondjam el, jó. A jó hír az, hogy elolvasása után ezt a könyvet, és lehetővé teszi az elveket, amelyeket úgy nézel rá, hogy vezesse az életed, akkor képes lesz arra, hogy javítsa ki a hibákat, hogy folytassa. Ezeken az oldalakon meg fogja tapasztalni, amit ezrek már felfedezték, hogy: te is létrehozhat az életet akar, és mi az álmod saját maguk és szeretteik.

Ez a könyv eltávolítja a fátylat néhány elavult dogmák életünk. Ezeken az oldalakon meg fogja találni, ezért sok a korlátozásokat, hogy azt hitted, az életminőség, nem. Megtudja, hogy az oka a csalódás és a frusztráció a mi hiányosságok és hiányosságok az oktatás, amely azt ígéri, hogy kapsz egy útmutató a sikeres élethez, de nem adott az ellenkezője.

Természetesen nem szükséges, hogy ez a könyv egy útmutató a vesztes. Célom egészen más. Itt található egy új, modern útikönyv, amely végigvezeti a labirintus nem végtelen zsákutcák, és normális jó úton jólét és a boldogság, amit csak álmodni.

Grain kudarc gyerek feje, ültetett bennünket.

meghibásodása elvetett mag a fejekben, hogy már korán. Leggyakrabban azok a mondatok, amit folyamatosan használja: „Légy jó.” „Tedd, amit mondtam”, „Nem, tévedsz”, „Ez a helyes válasz”, „Ne hibázni”, „Ha a vizsgálat kemény, akkor az életed sikeres lesz.”

Mint egy kisgyerek, akik a szíves és kérjük, mindenki végre tökéletesen. De mélyen a gyomrában a termékeny ív rejtett magok, örökölte a születéskor és tartalmazzák magukat az összes személyes potenciál. Azt várják a nap és az eső és gondoskodó kertész, aki kihozta őket, csak, hogy a hajtások. De harminc évvel később, hirtelen úgy találta, hogy csak néhány közülük virágzott. Sokan hervadt, csíráztatott mélyen és fajták csak harag, meglepetés és a fájdalom. És az élet vált sivár kínzás egy sor haszontalan év.

Miért? Mert te összpontosítani, hogy mit tanult, csak amit kértél. A józan ész kell mondani, hogy ez nem olyan nagy része a tudás, és gyakran nem is a legfontosabb.

Jóval később, azt találjuk, hogy néhány korai tender hajtásokat átalakul egy vírus, amelynek kórokozó tünetei kusza életünkben. Vagyunk ítélve, hogy vándorol örökre a ködben pestis önáltatás, ha nem ébred fel, és nem tanulnak magukat menteni magukat.

Szeretjük azt hinni, hogy az oktatás megkönnyíti az életünket. Néhány közülünk, ez igaz. De a legtöbb - nem. Megszoktuk, hogy az a tény, hogy ha egy személy egy jó tanuló az iskolában, és minden lesz ugyanolyan jó az életemben. És az irónia rejlik, hogy a tanulás az iskolában ténylegesen elnyomja a belső képesek elérni a pénzügyi jólét és a boldogság.

A mi társadalmunkban egyre több ember kevesebbet keresnek elérése kevesebb, megcsonkított, a boldogság, nem azért, mert megtanulták, és azért, mert jó tanulók. Az oktatási rendszer azt tanítja, hogy az emberek vesztesei az élet és a kudarc, mint a pestis, befolyásolja azok is, akik elhagyták az iskolát, hogy a legjobb a legjobbak között.

Tudom - ez a közhiedelemmel ellentétben. Sokan kérdezhetik, hogy van a sikeres iskolai vezethet hiba az életben. Nagyon egyszerű: a hatása, amit tanítanak az iskolában nem nyilvánul meg az ember életében valahol akár harmincöt év. Nem számít, hogy Ön egy A vagy mögött a tanulásban, általuk tanulmányozott egy magán- vagy állami iskolában. Nem számít, akkor dobták egy iskola vagy doktori a legrangosabb egyetem. Csendes, alattomos vírus modern oktatás majdnem minden szempontból befolyásolja az életed, hosszú ideig iskola után.

A negatív hatása az oktatási rendszer érinti az embereket középkorú, Alvin Toffler „első hullám” a régi rendszer jó stabilitás, nem hajlandó változtatni a társadalom, amelyben az átlagos várható élettartam 40 év volt. De ez nem alkalmas a modern, dinamikus életet, ahol a várható élettartam csaknem megkétszereződött. A jelenlegi általános oktatási rendszer célja a igényeinek kielégítésére tanyasi családok. A képzés zajlott az I felében a nap, hogy a gyerekek a lehetőséget, hogy segítse a szülőket a farmon. És amikor jött a nyári csúcs mezőgazdasági munka, az iskola zárva a nyári hónapokban. Az a tény, hogy iskolánk továbbra is tartsa be a menetrend, ha a gyerekek hazatértek az iskolából sok órát vége előtt a szülők és a gyerekek megy nyaralni a nyáron, amikor szinte nincs felnőtt felügyelete mellett. Ennek eredményeképpen kaptunk egy társadalomban egyenlők, amelyben a gyermekek fel a gyermekek. Ők vannak fosztva a legnagyobb bölcsesség és a tapasztalat, amelynek során egy személy dolgozzon, és lesz egy igazi felnőtt.

Ez csak egy gyors pillantást a „hibákat” a közoktatás. A világ megváltozott, mivel az elején a XIX században, de nem az oktatási rendszerben.

Kapcsolódó dokumentumok: