Job Description buszsofőr - a vállalkozás, iskola, utazás

A vezető egy utasszállító busz az első helyen, köteles gondoskodni a biztonsági emberek vezetés közben a gépjármű bármilyen időjárási körülmények között.

A maximális biztonság érdekében az utasok számára kifejlesztett speciális munkaköri leírások, hogy a vezető köteles megismerni és követni.

Mikor és kinek a dokumentumot jóváhagyta

A dokumentum a következő alfejezetekben:

  • általános kötelezettségeket, amelyek vonatkoznak végző gépjárművezetők a személyek szállítására;
  • Pilóta felelősséget vállalt a felszállás előtt és idején a jármű mozgásának;
  • követelmények útvonalak nehéz körülmények
  • követelmények munkát este és éjszaka, ha nincs elegendő természetes fény;
  • elem, amelyet figyelembe kell venni, ha dolgozik, tavasszal és nyáron;
  • különösen a járművezetők az őszi és téli időszakban
  • szabályok emberek evakuálása esetén előfordulásának vészhelyzet esetén;
  • feladatait a vezető a szállítás során egy busz a gyermekek;
  • eredő kötelezettségek a személyek szállítására vonatkozó követelmények a jármű
  • feltételeknek biztonságos áthaladását mozgás közben a jármű utasai, időtartama, amely több mint 1 műszak;
  • CPR és az elsősegély balesetek sérültjeinek és más vészhelyzetek.

Ez a járművezetőnek meg kell tudni

A sofőr minden autóbusz embereknek tudniuk kell:

  • szabályokat az út. A tudás a közlekedési szabályok időközönként ellenőrzéseket végeznek;

Továbbá, amikor át egyik járműről a másikra vezető kell képezni, hogy vegyék figyelembe a nem csak a technikai tudás, hanem a közlekedési szabályokat.

A büntetést az illegális utasok szállítását mutatja be a cikk: az illegális személyszállítást.

Kötelezettségei a vezetőt a busz közlekedés az emberek

A feladatait végző gépjárművezetők személyek szállítására a buszok, a következők:

  • A vizelési bizonyos eljárásokat a járat indulása előtt, amelyek a következők:
    • ellenőrzi a műszaki állapota a járművet. Ellenőrző köteles: a külső és belső állapota a busz, ami kell egy tiszta formában, a jelenléte a tartályban lévő üzemanyag, megfelelő gumiabroncsok időjárási körülmények, a jelenléte a tükrök visszapillantó használhatósági összes eszköz biztonságát érintő, a helyes működését a vészkijáratok, szellőzés és fűtési rendszer szalon, a rendelkezésre álló eszközök, tűzoltó, elsősegély-készletek;
    • elhaladó orvosi ellenőrzés, mielőtt elküldik a járatot. Egészségügyi dolgozó köteles megvizsgálni a vezető általános egészségi szükség esetén mérni a testhőmérsékletet, a vérnyomást ellenőrzés, ha van gyanú, hogy egy teszt alkohol vagy kábítószer;
    • Az iratok fogadására: a nyilvántartásba vételről szóló igazolás, utazás lap, CTP biztosítási kötvény, ütemterv, illetve a szerződés tárgya olyan egyedi szállítás, utaslista (szállítás kérésre).
  • vezetés közben a gépjármű:
    • szigorú betartása dokumentációban meghatározott útvonal és irány a küldő szolgáltatás;
    • követését az utasok kiszállnak. Ebben az esetben, akkor induljon el az ajtók zárva csak. Kivételt képez ez alól a jég átjárók, a forgalom, amely el akarja végezni a nyitott ajtók;
    • kemény fékezés és gyorsulás megengedett csak sürgős esetekben. Minden más esetben, a vezető köteles betartani a sima a busz sebességét és kerülje a hirtelen manővereket;
    • megfigyelni sebességkorlátozás, ajánlott nem csak a közúti jelzéseket, hanem az időjárási viszonyok;
    • vezetés közben és nem zavarja az utasokat és egyéb intézkedések;
    • Ha hibát észlel, hogy hagyja abba, hogy tájékoztassák az utasokat és a diszpécser szolgálat, hívjon segítséget, ha szükséges;
    • baleset esetén a elsősegélyt nyújtani az áldozatok számára.
  • megérkezés után a rendeltetési helyen, vagy a végén a menetrend szerinti járatok:
    • tájékoztatja a mechanika kibocsátásáért felelős járművek a sorban, az összes azonosított hiányosságok vagy hibák a busz;
    • átadni dokumentumokat a diszpécser, aki elhelyezi a megfelelő jelölés után szállítás vagy műszak.

a vállalkozás

Ha a közlekedési dolgozók a növény, és a felhasznált saját jármű erre a buszvezető kell megfelelnie:

  • a felszállás előtt, hogy ellenőrizze a jármű, és ellenőrizze, hogy megfelelően működik;
  • orvosi vizsgálatnak alávetni;
  • forduljon a menedzser (a felelős tisztviselő) dokumentumok szállítása, jelezve az útvonalat, a hozzávetőleges időt az indulás és az érkezés (ütemterv);
  • hogy a szállítás az emberek. Ez szigorúan be kell tartani a közlekedési szabályok, sebességkorlátozás, a biztonsági szabályok;
  • át vezérlő ütemtervet, és adja paraméterek, mint a futásteljesítmény, tökéletes a közlekedés, a maradék üzemanyagot, és így tovább.

Az iskolai közlekedés

Ha a gépkocsiban gyermek iskolai buszvezetők kell megfelelnie:

  • ellenőrizze a műszaki állapota a busz végrehajtása előtt minden kocsi;
  • orvosi ellenőrzés szállítás előtt;
  • a föld (telepítési) a gyermekek kizárólag teljesen biztonságos helyen;
  • termelnek mozgás munkaszüneti ablaktörlő, sötétben vagy rossz időben;
  • ne terhelje túl a busz. A legnagyobb számú fiatal utasok meg kell egyeznie az ülőhelyek száma;
  • elkerülje az ablakok kinyitásával az utastérben, mint egy nyitott ablak is okozhat károkat okozott a gyermek egészségére;
  • termelnek a gépkocsiban gyermek nélkül az idősebbek, a kísérő és felelős a gyermekek biztonsága útközben;
  • nem haladja meg a mozgási sebességét. A megengedett maximális sebességet iskolabusz - 40 km / h.

repülőtéri busz

A buszok kell mozgatni szigorúan meghatározott útvonalon az összes megáll a dokumentációban meghatározott.

A vezetőt a shuttle busz must:

  • ellenőrizze a használhatósági a busz előtt az utazás megkezdése;
  • az orvosi vizsgálat felszabadítása előtt a sor;
  • dokumentumokat szerezni, és ennek hiányában a karmester jegyet az utasok;
  • tartsa be az előírt módon;
  • tájékoztatják az utasokat az érkezési megállás;
  • hogy megáll csak speciálisan felszerelt helyeken;
  • korlátozzák a kapacitás a busz saját belátása szerint;
  • Nem indul mozog megáll az ajtó nyitva;
  • termelő a jegyárusítás kizárólag a megálló;
  • tartsa be az összes közlekedési szabályok.

Mi a helyes

Buszvezetők, amellett, hogy a feladatokat a következő jogok illetik meg:

  • a sorban, hogy az élelmiszer az ebédlőben vagy telekocsi a végső és közbenső állomás;
  • eltérnek a létező menetrendet egy város útvonalon nem több, mint 5 perc, ingázó útvonalak 7 percig megvalósítása távolsági közlekedés 10 perc múlva, amikor a nemzetközi útvonalakon dolgozó nem több (kisebb), mint 30 perc,
  • függetlenül ellenőrzik a rendelkezésre álló utasok és végrehajtja a bírság beszedéséhez hiányában úti okmányok;
  • útvonalakon halad a városon kívül, hogy a leszállás (leszállás) az utasok van ellátva ülőhely. Ez egyértelműen a forgalmat figyelje a területen megállás és parkolás;
  • ellenőrizni a viselkedését az utasok szállítása során, és ha szükséges, lépéseket tegyen a helyzet megoldására;
  • megkövetelni a közlekedési vállalat vezetése, amelyben a járművezető működteti megfelelés munka és a pihenés, ha foglalkoznak az utasok.

Felelősség megsértése a hivatali feladatok

A vezető egyedül felelős:

  • be nem tartása a közlekedési szabályok;
  • nem teljesíti a szabályok által meghatározott előírások, beleértve a felelősség érvényesítése szabályai személyszállítás;
  • Az utasok biztonságát a szállítás;
  • Biztonsági bíztak jármű kezelésére;
  • amikor a menetrend a biztonsági származó bevétel a jegyárusítás hiányában a vezetőt;
  • Az üzemanyag-fogyasztás, a saját hibája, hogy egy olyan helyzetben, ahol lehetetlen bizonyítani érvényességét túlköltekezés szabványok benzin;
  • jogosulatlan használata a busz egyéb célokra. Például személyes célokra.

Felelősség székhelye orosz törvények értelmében.

A buszsofőr végző kocsi az emberek, tudni kell, nem csak, hogyan kell irányítani a járművet, de azt is, hogyan kell viselkedni egy adott helyzetben, valamint azt, hogyan kell elsősegélyt nyújtani a károsult utasokat.

Ehhez a járművezetők folyamatos képzés és átképzés. A vezető felel az utas szállítására biztonság és a tulajdonos a busz a biztonsági vagyonát.

Szabályozás a gyermekek szállítására egy motorkerékpár megtalál a cikkben: szállítása gyermek egy motorkerékpár.

Távolsági személyszállítás, lásd.

Minta megrendelést utasok a letöltési linket.