10 mondatok, amelyek erősítik a kapcsolatokat és a család, a társadalom, érveket és tényeket

Dolgopolov mondja Niphon, tanácsadó, rektor a moszkvai Intézet Gestalt és Pszichodráma (MIGIP).

- Már beszéltünk kifejezések, amelyek káros hatást gyakorolnak a kapcsolatot a partner. Próbáljuk megtalálni a szavakat, egy ellenszert a megsemmisítése kapcsolatokat. Szavak kapcsolatok megerősítése. Azonban törés, mint tudjuk, akkor könnyebb.

1. A szavak kifejezik a vágy, hogy a béke partner. „Próbáljuk megérteni egymást, a közös megoldás megtalálására”, „Nagyon szeretnék, hogy a barátok és veled lenni!”

2. Elnézést a partner hozott fájdalom, az erőszak és visszaélés. „Sajnálom, én (a) nem helyes (a) hogy a vádlott hiába (a) te!”, „Sajnálom, amiért sértett (és) te!”

3. Szó elismerése a hibákat. „Igen, tévedtem”, „Te már (a) jog (ok), nem egy (a) betű (bár az említett (a), hogy csak küldeni (a))”

4. Szó-felismerés, hogy veszekedés vagy ellentétesek a partner súlyosan érinti nawashi érzelmi jólét. „Nagyon szenved (szenvedni), mert az a tény, hogy mi volt a kiesés.”

5. kitételek, amelyek kifejezik a vágy, hogy megértsék a fájdalom és a szenvedés a másik. „Nagyon szeretnék értelek”, „Nagyon fontos, hogy megértsük, mit te ranishsya (mint én bántani)”

6. mondatok hogy kifejezte azon óhaját, hogy tudja, mi a partner érdekelt, hogy (i) úgy érzi, hogy (i) azt hiszi. „Kíváncsi vagyok, milyen zenét szeretsz?” „Mit szeretsz reggelire?”, „Mit érez, mikor. „” Érdekel csak a te véleményed. " Ugyanakkor fontos, hogy ha a tapasztalatok és gondolatok a partner nem nagyon kellemes az Ön számára, akkor is ismeri őt (ő) a jogot, hogy ezt az élményt, és nem veszít érdeklődés és tisztelet a partnere. Például, ha a partner azt mondja gyászoló elvesztése a szülők, akkor jobb, ha azt mondják: „Nehéz, ha nem kommunikál velem, de megértem, hogy nagy szomorúság” (lásd még a 9 ..)

7. kifejezéseket, hangsúlyozva a nevét a partner a közös rendezvények, fesztiválok, bánatát. „Azt akarom, hogy veled menni látni ezt a filmet (megy ez a kiállítás, egy fél tiszteletére érettségi)”, „Azt akarom, hogy menjen a barátaival (és így tovább), úgyhogy várni, hogy mikor kap vissza utazás „” azt fontos volt, hogy panaszkodnak az anyám. "

8. A szavak leírja a hozzáállás, a „pozitív” érzései a partnere, ő (lány) érték a szemébe. „Nagyon kedves számomra (a)”, „szeretlek annyira!”, „Valóban szükség van rám (szükség esetén)”, „Nagyra értékelem őszinteség (szeretet, a bizalom, érzékenység, stb.)” Különösen fontos, hogy hangsúlyozzák a hosszú távú kapcsolatokat a partner (ha igazán akarja, hogy vele sokáig).

9. A szavak kifejező a „negatív” érzések felé a partner egyértelmű magyarázatot, hogy mi okozta ezt a feltételt. „Dühös vagyok, ha hívsz egy bolond (Bolond)”, „én vagyok sértve, ha nyersz, és leereszkedő megveregeti a vállamat. ”. Ezek az úgynevezett pszichológia „I - üzenetek” arról, hogy nehéz körülmények között is rendkívül hasznos öntudat a rossz hangulat és a konfliktus, és segít a partnerek érti, hogy mi történik veled.

10. A szavak hála a jó dolgokat, hogy vagy most tesz kapcsolatban, hogy a partnere. „Köszönöm, hogy adtál (a) Én egy igazi ünnep!”, „Nagyon fontos, hogy van egy csomó hívás (a) me külföldről”, „Nagyon hálás vagyok (hálás), amit aztán így támogatott ( a) engem! "

Természetesen mindezen kifejezések van egy „mágikus” tulajdonságok megerősítése és javítsa kapcsolatait egy feltétellel: ha őszinte. Ha igazán akarjuk, hogy a béke, a valóban tapasztalható a fájdalom viszály, tényleg érdekel a véleményét és érzéseit a partnere. Ellenkező esetben „terápiás” mondat azonnal kapcsolja be a fegyver sebzés közöny, a képmutatás, a képmutatás és a szeretet hiánya.