10 forgatókönyvek halál a világegyetem, Popular Mechanics magazin

10 forgatókönyvek halál a világegyetem, Popular Mechanics magazin

9. A játék vége

10 forgatókönyvek halál a világegyetem, Popular Mechanics magazin
Az egyik legmegrázóbb elméletek a valóság az, hogy az élet - ez csak egy számítógépes szimuláció. Szerint a filozófus Nick Bostrom az Oxford University, például a számítógépek folyamatosan javul, egy bizonyos ponton az emberek fejleszteni olyan erős számítástechnikai képességeit, hogy ők maguk is szimulálni virtuális világok. Mielőtt, hogy valaki nem állítja le a programot, amelyben modellek vagyunk. Nem is volt ideje felismerni, hogy a világegyetem véget ért.

8. A pusztítás az alapítványok

10 forgatókönyvek halál a világegyetem, Popular Mechanics magazin
Az egyik szerint a elmélet a világegyetem köszönhetően lehetséges létezését fizikai állandók, mint a fény sebessége, illetve a tömege a proton. Ha csak egy ilyen alapvető állandók különböző értékeket, akkor egyszerűen nem. Különös módon, az ausztrál fizikusok úgy találták, hogy a Nagy Bumm óta, a finom szerkezetű állandó megváltozott térben és időben. Ez azt jelenti, hogy más állandók idővel változhat. És ha így megy tovább, akkor egy nap a világegyetem egyszerűen szétesnek kisebb részecskéket. És a bolygók és a csillagok felrobban. Igaz, ez fog történni nem korábban, mint 3 milliárd év.

7. ütközés más univerzumban

10 forgatókönyvek halál a világegyetem, Popular Mechanics magazin
Ez kívül esik a világegyetem? Valószínűleg - más univerzumok. És ha az elmélet több univerzumok helyes, a nagy ütközés léphet fel egyszerre. Lehetséges, hogy valami ilyesmi történt, mivel a mi univerzum ívelt. Azonban a következő alkalommal a következmények sokkal pusztítóbb. Tovább univerzum létezhet a fizikai törvények, amelyek különböznek a miénktől. Meg lehet ütközni nekünk sebességgel közel fénysebességgel. Ha tudnánk megfigyelni ütközés lassított. ez úgy néz ki, mintha egy óriási tükör esik nekünk.

6. Nagy fogás

10 forgatókönyvek halál a világegyetem, Popular Mechanics magazin
Attól a pillanattól kezdve a Big Bang, ami történt 13,8 milliárd évvel ezelőtt, az univerzum tágul. A legtöbb fizikus úgy vélik, hogy a világegyetem végtelen, de ott is az ellenkezőjét állítja. Ha nem, akkor egy bizonyos ponton kezd zsugorodni - mint a hullámok, hogy visszaállítja az óceánba. Az univerzum csökkenni fog, és összeomlik egyetlen ponton. Az elmélet a Big tömörítés által támogatott Einstein relativitáselmélete. De ne aggódj: ha valami hasonló történne, akkor több milliárd évig.

5. oszcilláló Világegyetem

10 forgatókönyvek halál a világegyetem, Popular Mechanics magazin
Szerint a modern koncepciók, a Big Bang történt egy szingularitás, vagyis egy pont. De hol van ebben a kérdésben? Az elmélet magyarázatot kínál az oszcilláló világegyetem: a Big Bang után alakult ki összeomlása egy másik univerzumban. Ez azt jelenti, hogy a világegyetem soha többé zsugorodik egypontos és onnan egy új világ. Milyen érdekes: ha az elmélet helyes, akkor azt jelenti, hogy fogalmunk sincs, hogy mi univerzumunk történt, miután az első összeomlás vagy azt követően az első milliót.

4. Az akadály halál

10 forgatókönyvek halál a világegyetem, Popular Mechanics magazin
Az univerzum bővül, amíg el nem ér egy fizikai akadály. Mintha jégkorong jégpálya tele rengeteg víz - és a végén eltalált volna a lökhárítók, és megszűnt folyni. A számítások szerint a gát világegyetem eléri a körülbelül 3,7 milliárd év. És annak a valószínűsége, hogy egyáltalán létezik, 50%.

3. A nagy abszorpciós

2. Nagy fagyasztva

10 forgatókönyvek halál a világegyetem, Popular Mechanics magazin
A script, vagy más néven hőhalál alapján a termodinamika második törvénye - entrópia növekedésének zárt rendszerekben. Az univerzum bővül, és a tárgyak is - el kell távolítani egymástól. Amikor az entrópia eléri a maximumát, az energia egyenletes lesz, és minden folyamat leáll. Hideg csillagok, az ügyet szétesni ... Egy szó, mindent körül leáll.

1. A nagy különbség

10 forgatókönyvek halál a világegyetem, Popular Mechanics magazin
Universe at 68,3% -ot tett ki a titokzatos sötét energia, amiről a fizikusok tudom, nem annyira. Előtt a felfedezés a tudósok úgy vélték, hogy az univerzum tágulását, mivel a Big Bang, vagy lelassult vagy megállt. Azonban megfigyelése szupernóva, asztrofizikus arra a következtetésre jutottak, hogy a bővítés valóban gyorsul, és az oka, hogy - a sötét energia. Azaz, ez vezethet az úgynevezett Big Rip. Ez a forgatókönyv a halál a világegyetem azon a feltételezésen alapul, hogy az idő múlásával, a sötét energia egyre nagyobb lendületet, egyre aktívabban „rámenős” a galaxis és a tér tárgyak, megtörve minden meglévő kapcsolatok és struktúrák. Röviden, az univerzum bomlanak nagyon kis részecskék. De mi van a utolsó show nem fogja hívni - a legvalószínűbb, az emberiség meg fog halni sokkal hamarabb.

Kapcsolódó cikkek