17 idézet a regény Anna Karenina

17 idézet a regény Anna Karenina

W e már össze 17 nagy idézet a klasszikus - a regény Anna Karenina:

1) „Minden boldog családok hasonlítanak egymásra, minden boldogtalan család a maga módján.”

2) „Minden ember tudta, hogy a legapróbb részletekig bonyolítja a feltételek az őt körülvevő, önkéntelenül arra utal, hogy a bonyolult ezeknek a feltételeknek, és hogy nehéz megérteni, hogy csak az ő személyes, random funkciót, és nem gondolja, hogy a többiek körül egy ilyen összetettsége szempontjából személyi feltételek mint ő. "

3) „A tagadása tény - nem a válasz.”

4) „Minden fajta, a báj, a szépség az élet alkotja a fény és árnyék.”

5) „Nem tudok rólad, és magam külön-külön. Te és én egy számomra. "

6) „Isten adta a nap, Isten adta a hatalmat. Mindkét nap és elkötelezett munkaerőt, és neki a jutalmat. "

7) „A képmutatás az bármi is megtévesztheti a legügyesebb és legáthatóbb ember: de a leginkább korlátozó egy gyerek, mintha lehet ügyesen skryvaemo, ott találja, és elfordul.”

8) „A nők - a fő akadályt az emberi tevékenység.”

9) „Levin már régóta készült a megfigyelés, hogy amikor az emberek néha zavarba ejtő, hogy a túlzottan engedékeny, alázatos, nagyon hamar lesz elviselhetetlen a túlzott igények és a hibakeresés.”

10) „Ahhoz, hogy menteni lehet egy személy, aki nem akar meghalni; de ha az egész természet olyan korrupt, sérült, hogy a halál tűnik neki megváltás, akkor mit csinál? "

11) „Az emberek, akik nem tudnak semmit, az emberek meg kell csinálni, és a többi -, hogy támogassák az oktatás és a boldogság.”

12) „Levin örült, de a belépő a családi élet, minden lépésnél látta, hogy nem volt, amit ő elképzelt. Minden lépésnél azt tapasztalta, hogy mi lenne a tapasztalt férfi megcsodálta sima, boldog során a hajó a tavon, azután, hogy leült a csónak. Látta, hogy nem csak ülni egyenes nélkül imbolygott, - azt is meg kell gondolja, egy pillanatra sem feledve, ahol úszni, hogy a lába a vízben, és szükség van a sor, és hogy ismeretlen kezek fájt, hogy csak nézd meg ezt a könnyű, ezzel a művelettel bár nagyon örömteli, de ez nagyon nehéz. "

13) „- mondod - az erkölcsi nevelés. El sem tudja képzelni, milyen nehéz! Csak azt, hogy legyőztem az egyik módja, mások növekednek, és a harc újra. Ha nincs támogatás a vallásban - emlékszik beszéltünk -, hogy senki sem a saját apja nem tudott anélkül, hogy ez a támogatás lenne nevelés. "

14) „Nincsenek feltételek, amelyek az ember nem tudta megszokni, különösen, ha azt látja a körülötte élő is.”

15) „Annak érdekében, hogy tegyen valamit a családi életben, szükséges vagy teljes széthúzás férj és feleség között, vagy szerető megállapodást. Amikor közötti kapcsolatok házastársak homályosak és sem egyik, sem a másik, nem számít, nem lehet tenni. "

16) „Anélkül, hogy tudnánk, mi vagyok, és miért vagyok itt, lehetetlen élni. És tudom, hogy nem tudok, ezért nem lehet élni. "

17) „Igen, barátom, egy nő - egy csavart, amely minden forog.”

Kapcsolódó cikkek