45. lecke, hogy beszélt az ima Jézus (4. rész), író

Biblia olvasása: János 14: 10-14; 16: 23, 24, 7-11

A központi igazság: Bármi igényünk, Krisztusban, a kiváltság, hogy kérje, hogy ez az igény teljesül.

John leírja ima teljesen eltérő szög. Nézzünk két szentírásrészeket, amelyek hasonlóak, de nagyon különböző.

10Razve nem hiszitek, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van? A szavakat, amelyeket én szólok néktek én nem magamtól; Apa a bennem lakozó, ő cselekszi e dolgokat.

11Verte nekem, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van; de ha nem, hidd el a nagyon működik.

12Istinno. Bizony mondom néktek. aki hisz bennem. ügyben. hogy én cselekedjék is, és nagyobb dolgokat; mert én az én Atyámhoz megyek.

13Esli bármit kérsz (az Atya - nem létezik, az eredeti görög - kb tolmács.) Az én nevemben, hogy fogom csinálni, Atya is megdicsőült a Fiúban;

14. Ha kérjetek, a mit az én nevemben, én megcselekszem azt.

Sokan azt hiszik, hogy ez a szentírás utal ima, de Jézus nem beszél róla itt.

Most hasonlítsuk össze a két verset a János 16.

John 16: 23, 24

23i azon a napon nem kérdeztek majd engem semmiről. Bizony, bizony, mondom nektek: Bármit kértek az Atyától az én nevemben. Ez ad.

24Donyne veszitek kérték semmit az én nevemben; kérni, és megkapjátok, hogy örömötök teljes legyen.

Ebben a részben a Szentírás, Jézus azt mondja, hogy teljesen más, mint amit mondott a 14. fejezetben János 16 Azt mondta: „Bármit kértek az Atyától az én nevemben, megadja” De János 14 Azt mondja: ”. És ha ti valamit kértek az én nevemben, azt megteszem. „Ő beszél két különböző dolog.

Azt állítják, mint nekünk miatt

Követeljük nem Istentől. Amikor imádkozunk, kérjük Istent, Jézus nevében. De ez követeljük az ördögtől.

Tény, hogy a görög nyelv sokkal kifejezőbb, mint az angol. A görög meg van írva: „Bármi lesz szükség mind a jobb. „(Anélkül, hogy szívességből). Bármi kértünk vagy követelt mind a jobb, Jézus azt mondta: „Meg kell csinálni valamit. „Jogunk van követelni, hogy Sátán levette a kezét a mi pénzügyek ha nehéz megélni. Bármi igényünk, Krisztusban, a kiváltság, a jogot, hogy, hogy a kereslet, hogy ezt az igényt már elégedett. Látjuk példája ennek az Apostolok Cselekedeteinek. Péter és János látta a sánta a kapunál nevű gyönyörű. Peter megállt, és azt mondta: „Nézz ránk. „Lame rájuk nézett, várva az érméket. Péter azt mondta:”. Ezüst és aranyam nincsen nékem; hanem a mim van, azt adom néked: a neve a názáreti Jézus Krisztus nevében kelj fel és járj „(ApCsel 3: 6). Kérdezte Péter, Jézus nevében, hogy a sánta felállt, és kiment. Nem imádkozunk, hogy Isten tette. Tudta, hogy Jézus azt mondta, hogy ha azt tesszük, amit igényelnek, vagy kérheti a nevét, ő is megteszi.

Csak mielőtt azt mondja: „Bármit kérsz (igényel) az én nevemben, megcselekszem azt,” mondta: „Aki hisz bennem, a munkálatok, hogy én cselekedjék is. „Péter volt a dolog, hogy Jézus tette, amikor meggyógyította a béna.

Bár ma imádkozunk a betegekért - és ez nem kétséges, az Írások szerint (Jakab 5: 14-16.) - Jézus soha nem imádkozott a betegekért.

Jézus mondta:”. működik, hogy én nem cselekedjék is. „Ha csak imádkozni a betegekért és a kapott eredményeket, akkor nem csinál a munkálatok, amit Jézus tett. Jézus kézrátétellel a beteg, de soha nem imádkozott értük. Megparancsolta az ördög, hogy elhagyja, vagy csak azt mondja: „Menj, és hittél, úgy legyen néked” (Mt 8 :. 13).

Tehát, amikor Jézus azt mondta, János 14: 13 „Én akármit kértek majd az én nevemben, megcselekszem azt,” mondja, hogy ne imádkozzunk, hogy Isten, az Atya (megjegyzendő, hogy ez a vers orosz fordítás hozzáadva a „Atya”, amely nem az eredeti - veszi a fordító) .. Elmondja, hogy nem ugyanaz a dolog, hogy ő.

többre

Jézus azt mondta, hogy nem csak mi tehetünk, ugyanazokat a dolgokat, hogy Ő. Azt mondta:”. és nagyobb dolgokat. „(János 14 :. 12).

Aztán azt mondta, ezért is tesz nagy dolgokat”. mert én az én Atyámhoz megyek. „Azok a nagy dolog, hogy az egyház tehet és tesz ma is azzal a ténnyel magyarázható, hogy Jézus elment az Atyához.

7No mondom néktek: mert jobb neked, hogy mentem; mert ha el nem megyek. A Vigasztaló nem jön hozzátok; de ha elmegyek, elküldöm azt ti,

8I eljő megfeddi a világot bűn, igazság és ítélet.

9O bűn az, hogy nem hisznek én bennem;

10 ° igazság az, hogy elmegyek én Atyámat, és ti hozzám;

11o ítéletet, mert a világ fejedelme van ítélve.

Mik ezek a nagy dolgok? Megmutatjuk a férfiak és a nők hogyan születik újjá. „De ne az emberek nem mentheti, vagy újjászületik, a Jézus szolgálata?” - kérdezi valaki. Megfutamodtak ugyanabban az értelemben, mint az emberek az Ószövetség, de nem születik újra. Az ébredés szükségességét a Szentlélek, és miközben Jézus a földön volt, a Szentlélek nem származik. Ezért Jézus mondta:”. Jobb néktek, hogy én elmentem; mert ha el nem megyek el, a Vigasztaló nem jön hozzátok; de ha elmegyek, elküldöm azt ti hozzátok „(Jn 16: 7).

„De nem Jézus megbocsátotta a bűnöket az emberek, miközben ő volt itt a földön? „- tud valaki kérdezni. Igen, de a bűnök bocsánatát és az új születés - két különböző dolog.

Ha valaki újjászületik, ha vétkezett, ő is bocsánatot, de nem tud újjászületni a második alkalommal. (Ha ez így van, akkor mi lehetne született több mint ezerszer). Újjászületett - egy nagy ügy, mint a gyógyulás vagy a csoda.

Tehát az emberek nem születik újjá, amikor Jézus a földön volt. Másodszor, sehol sem találunk az evangéliumokban: „És az Úr hozzá a templomba napi mentésre. „De mi mindig felel meg az Apostolok Cselekedeteinek. Ez annak a ténynek köszönhető, hogy Jézus idejében nem volt az egyház az Újszövetségben értelme.

Az egyetlen Krisztus teste a földön volt, a fizikai testébe. Voltak olyanok, akik hittek benne, és volt az ígéret az eljövendő dolgok, de hitüket tökéletesítették csak a Szentlélek eljött rájuk, és megkeresztelte őket egy test. A test kellett keletkezhetnek.

Ma mi vagyunk a lelki Krisztus teste. Az egyetlen Krisztus teste a mai világban az Egyház.

Alatt Jézus szolgálata nem csak senki nem tapasztalt az újjászületést, de senki sem töltött a Szentlélek. Ez a „nagy dolgok”, hogy mi, mert Ő elment az Atyához.

Ima Jézus nevében

Hasonlítsuk most össze, amit Jézus mondott John 16 imáról: „És azon a napon nem kérdeztek majd engem semmiről. „(V. 23.). Amikor azt mondta: „azon a napon”, ő jelentette a nap, amelyben élünk - a nap az Újszövetségben.

Egy fordítási e vers így szól: „Azon a napon nem lesz imádkozz értem. „Azt mondta, hogy ne imádkozzunk hozzá, de az Atya Jézus nevében (lásd. 3. lecke). „Bármit kértek az Atyától az én nevemben, megadja.”

Aztán azt mondta: „Mostanáig semmit sem kértetek az én nevemben; kérni, és megkapjátok, hogy örömötök teljes legyen „(24. v.).

Azt mondta tanítványainak, hogy míg ő a földön volt velük, nem imádkozzunk az Atyához Jézus nevében; Azonban „a nap”, amikor ő már nem lesz a földön, hogy kérni fogja az Atya Jézus nevében „, megkapom, hogy örömötök teljes legyen. „Mennyei Atyánk szívesen megfelelnek az összes szükségletek - ha csak megkérem - hogy örömünk teljes legyen!

Szöveg fejből: „Ha valamit kértek az én nevemben, én megcselekszem azt” (János 14 :. 14).

MOTTO leckét: „Legyen cselekvők a szó, és ne csak hallgatói. „(Jakab 1: 22).

Kapcsolódó cikkek