Weboldal Gorodilova Evgeny, CTT elővárosi

A játékot két csapat 12 fős. A játszótéren, az 5 játékos csapatonként. Korlátozások nem helyettesíthető. A cél: a pontszám az ellenfél gyűrű nagyobb számú golyó, nem adnak egy második csapatot, hogy megragad a labdát, és gólt a gyűrűt. Attól függően, ahol a játékos dobott egy gyűrű, a számított hit különböző pontjain. Shot a rossz vonal száma 1 pontot a dobás közepes vagy közelről (a zsargonban - „festék”) - 2 pont 3 pont adott a bedobás 3 pontos vonal, amely a parttól 6 m 75 cm (7 m 24 cm NBA)

A ball játsszák csak kézzel. Tiltott: futni a labdával a kezében, nem üti meg a padlón, különösen verte öklével, vagy gyalog, hogy blokkolja bármely részén a lábát. Véletlen Touch lábbal és a láb nem sérti a szabályokat a játék. A játék kezdetén az ugrás labda közepén kör a pályán, a két játékos a konkurens csapat vett részt ebben az akcióban.

A mérkőzés van osztva négy periódusra 10 perc (12 perc az NBA-ben). A második és a harmadik negyedévben a játék szabályozza szünet 15 perc, a fennmaradó összeget a szünet két percig, és ezen kívül az edzők (az NBA-ben - a játékosok) vehet időtúllépés. Miután a fele a játék a csapatnak le kell cserélnie térfelén. A játék zajlik a szabadban, vagy az edzőteremben, amelynek magassága nem kevesebb, mint 7 méter. kosárlabdapálya méretű (európai szabályozásnak megfelelően) 28 méter hosszú és 15 méter széles. Shield 180-105 cm-re az alján a pajzs, hogy a padló legyen 290 cm Cart - egy fém gyűrű, amely borítja a háló, hogy nincs feneke ... A gyűrű van erősítve a parttól 0,15 m-re az alsó széle a panel, és magasságban 3,05 méterre a padló (10 láb).

Standard paraméterek a labdát a férfi verseny:
tömeg - 567-650 g kerülete labdát - 74,9-78 cm
Női: a kör - 72,4-73,7 cm, súlya - 510-567, a

- ki - a labda kívül kosárlabdapálya.
- jogging - nyálas véglegesítésekhez mozgatni a lábát több mint a megengedett a szabályokat.
- Jogsértések labda - csapágy a labdát, kettős csöpög.
- 3 másodperc - támadó játékos késik több mint három másodperccel a szabad dobás területen tárolt támadás zónában.
- 5 másodperc - a játékos, hogy a dobás, nem része a labdát öt másodpercig.
- 8 másodpercig - a csapat, amely indult a labda, nem jött vele ki a terület a támadó harmadban.
- 24 másodperc - a csapat vezeti a labdát, több mint 24 másodpercig, hogy a pontos dobás a gyűrűben. A csapat új és 24 másodperc, ha a dobott labda érintette a gyűrűt
- sérti a labdát vissza a végén zóna (általában) - a csapat a labdát, mondja ki a terület a támadás a célterületre.
- fúj - nem követi a szabályokat, sportszerűtlen magatartása miatt. Kosárlabda szabályok nem szabad verni az ellenfél kezébe nyomja, tartsa a játékos kezét.
Típusú hibákat:
- személyi hibát
- műszaki megsértése
- sportszerűtlen szabálytalanság (fúj a sportszerűtlen magatartása)
- kizáró fúj (durva, szándékos szabálytalanság)

Az a játékos, aki megkapta elhagyja a kosárlabda és nincs joga részt venni a mérkőzésen a játék 5 hibákat (6 hibákat az NBA-ben), de lehet nézni a játékot a padon. Egy játékos, aki megkapja a kizáró fúj, nem is nézni a mérkőzést a padon.

A győztes az a csapat, amely a játék során képes volt több pontot egy döntetlen után a rendes játékidő egy túlóra, általában egy extra öt perc a játék, ha ez az idő nem elég, a második, harmadik ... amíg az egyik csapat több pontot és a győztes csapat kerül be.

Rövid szabályok röplabda:

Röplabda az a sport labda játék, amelyben két csapat versenyezni egy speciális terület, osztva a net.

A cél -, hogy küldje el a labdát a háló felett, hogy megérinti az ellenfél térfelére, és megakadályozza az azonos erőfeszítést az ellenfél. Ennek a parancsnak 3 megérinti a labdát (és egy opcionális kiegészítő érintés a labdát a blokk).

A labda játékba szolgáltatással: elütötte a szerver küldi a labdát az ellenfél. Rajz minden egyes labda kiterjed az leszállás a platformon, a kimenet „a” vagy a parancs hiba.

A játéktér magában foglalja a lejátszási bíróság és a szabad terület. Úgy kell lennie, téglalap alakú és szimmetrikus.

A rács felett függőlegesen van rögzítve a tengelye a középvonal. Top of the net van beállítva magasságban 2,43 m férfiak és 2,24 méter a nők számára.

Méret: 18m 9m.

Egy csapat állhat maximum 12 játékos, az egyik edző. A platform ugyanakkor a hatan. Mindegyik fél megengedett hat helyettesítést - és hat úgynevezett inverz változása (a játékos kezdő line-up hagyhatják el a játékot, és térjen vissza a helyszínen -, de csak egyszer egy sor, és csak a helyzetben, hogy cserélje ki, mielőtt a partner). Ugyanakkor, egy vagy több játékos is helyettesíthető. Ha elfogy a cserék, és néhány játékos a pályán megsérült, hagyjuk az úgynevezett kizárólagos csere. Helyettesíti a sérült játékos lehet akár partner (kivéve a Libero).

A csapat kap egy pontot:

miközben sikeresen partra a labdát az ellenfél játszótér;

ha az ellenfél csapat követ el hibát;

ha az ellenfél csapat kap egy pontot.

Ha két (vagy több) elkövetett hibák egymás után csak az első hiba.

Ha két (vagy több) által elkövetett hibák ellenfelek egyszerre, úgy vélik, a kölcsönös hiba, és a labda újra kell játszani.

A rally egy játék akció az ütközés pillanatában, amikor bejelentés előtt a labda játékon kívülre kerül.

Rész (kivéve döntő -5 th) megnyerte a csapat, amely az első pontszámok 25 pont minimum 2 pont. A döntetlen esetén 24-24, a játék folytatódik, amíg az előnyeit 2 pont (26-24, 27-25, és így tovább. D.).

A mérkőzés győztese a csapat, amely megnyeri három.

Abban az esetben, egy döntetlen 2-2, a döntő szett (ötödik) játsszák a 15 pontot minimum vezető 2 pont.