70 százaléka a szegény koldulás nem a saját "

A főorvos az egészségügyi központ „Mercy” Oksana Kovalenok

Adj egy fogyatékkal élő ember a metróban, vagy egy nő egy kisgyerek ül az utcán - nem kétséges, ez is egy kegyelmi aktus. De tényleg segít?

Man koldulás - egy nagy város ez egy gyakori látvány. A fogyatékos emberek, az idősek, a nők és a gyerekek ... nem vagyunk meglepve, ha úgy gondolja, hogy magad, akkor nem maradhat ki a sikeres élethez. Normál reakció koldulás két - együttérzés és undort. Ahhoz, hogy a hitel a modern ember, hogy azt mondják, hogy az első nem nagyon ritkán fordulnak elő. Ritkán több - megértése, hogy mi az élet kérve sok a tény, hogy szükség van a szakma.

70 százaléka a szegény koldulás nem a saját

Tegyünk egy kis pénzt a metróban tiltva, vagy egy nő, egy kisgyerek ül az utcán - nem kétséges, ez is egy kegyelmi aktus. De tényleg segít? És ha segít, akkor mi? Nem felesleges felidézni a jól ismert apostoli tanítás: „Legyen az alamizsna zapoteet kezedben, amíg nem tudja, hogy kinek, így (Didakhé, 1: 6).”

- Ha a rendőrség „magában foglalja” egy csoport kezében egy fogyatékos rabszolgák, nem foglalkozik tovább készülék ezeket az embereket?

- átlagpolgár lásd koldus az utcán. Mik a nagysága a jelenség - mi a hozzávetőleges százaléka szegény, hogy dolgoznak a maffia?

Q.: Nem tudom pontosan megmondani, de azt hiszem, hogy az ilyen számításokat végezhetünk. Mint egy személy magatartása dolgozni a hajléktalanok, azt lehet mondani, hogy 70 százaléka a szegény kolduló biztosan nem a saját.

- Mafia, ami az emberek koldulás - minden bizonnyal a romák?

Q.: Nem tudom, hogy ki áll a háttérben - a romák saját maguk, vagy valaki mást. De Roma nagyon gyakran vesz részt ebben a „business”, és nem koldulni. Cigányok ismert, hogy más. Van egy orosz Roma - ők nem könyörgött, hogy van egy nagyon gazdag kultúra, játszanak hangszerek, ének sokan felsőfokú oktatásban. De beszélek a közép-ázsiai cigányok - több fajta, különböző módokon is beszerzésének eszköze az élet. Például chistoni foglalkozó lopás, sogutarosh - fával végzett. Ott Luli - ahogy nevezik őket itt, mint ők nevezik magukat, vagy Jugha mugat. Számukra koldulás - a munka. Van ember, aki kér alamizsnát a ortodox egyházak - ezeknek az embereknek szüksége van. Luli könyörögni nem szükségből, ők úgy ez a munka, amely mennek minden reggel. Oroszországban egy csomó ember utal, hogy a kínálat alamizsnát pozitív - az lyuley ez a helyzet nagyon kedvező. Tulajdonképpen lyuley van pénz, és könyörgött nekik - a szakma. Gyakran nem is kap az általános iskolát nem adják a gyermekek az iskolában. Lyuley körében a felsőfokú 1% körüli, de Oroszországban nem mennek.

- törekvés a hajléktalanság problémájának, valaha szembe a tulajdonosok az „üzleti”, beszélünk?

Q.: Hogy a jó szerencse, a tulajdonosok még nem találkoztam. De én került szembe a bűnözők, akik vigyáznak a személyek biztonságát, a fogyatékkal élők és a roma koldulás. Minden metró egy ember, aki a legkisebb jel érkezik a helyszínre a probléma, ha kell, húz és egyéb „fiúk”. Találkoztam velük személyesen, szerencsém volt, hogy nem nakostylyat és erejét. De úgy döntöttek, hogy megijeszteni, és kifejtette, hogy ez a szerkezet. Sőt, ezek a bűnözők - orosz emberek. De ez az, ami történik az utcán. Arról, hogy mi történik a föld alatt, nem vagyok hajlandó beszélni nyilvánosan.

- Ha valaki adományért elsősorban a vágy, hogy segítsen neki, mint lehetséges, majd a gyanú - ez még mindig rendben van. Gondolod, hogy kell viselkednie kapcsolatban sok koldus az utcákon? Hogyan hatnak?

Q.: Én személy szerint nem hibáztatom az emberek, akik részt vesznek benne. De meg kell értenünk, hogy kinek szolgálni, hogyan kell csinálni. Ezt tenném, ha találkozom egy hajléktalan férfit, aki itt áll a boltban, és kéri, alamizsnát, Vennék neki egy meleg étel, vagy adjon neki néhány ruhát. És adja neki a pénzt - kell eljárnia elve szerint: Csináltam jó ember, és akkor tudja csinálni a pénzzel, amit akar. Meg kell érteni, hogy a legolcsóbb, hogy lehet találni a boltban - az alkohol.

- Miért? És például, kenyér, gabonafélék?

Q. Igen. De kenyér nem meleg ember. Forraljuk árpa gyakran sehol. És az alkohol is meleg, akkor is, ha ez egy illúzió. Nem titok, hogy sok a hajléktalan alkoholisták. Illetve, hogy nekik pénzt - akkor el kell távolítani a felelősséget azért, ahogyan tölteni őket. Ha azt szeretnénk, hogy segítsen valaki - adja meg az időt. Vásárlás neki ételt magad, vagy valami mást csinálni. De az emberek nem akarnak időt akarnak adni a rászorulóknak a pénzt, és menj a dolgát anélkül, hogy ez a személy az életedbe. Azaz, csak azzal, hogy a pénz, akkor nem kell segítség, és magunkat -, hogy mi lett volna nagylelkű mutatott néhány jó tulajdonsága.

- Nos, az emberek könyörögnek a templomban, hogyan kell kezelni őket? Köztük is vannak szakmai koldusok?

Q.: Ha a cigányok, akkor igen - voltak szakmai koldusok és nem igazán szükség. Mintegy ortodox egyházak gyakran könyörögni moldvai akik akár munka Roma (a gyógyszer adagját, vagy valamilyen más költség), vagy is rabságban - minden esetben, ez is „professionalka”. Ha ez egy másik ember, meg kell érteni minden egyes esetben. De aztán megint, akkor jobb, ha nem csak dobni egy érmét, és megy előre, és megy, és megkérdezi: „Mit akarsz? Hozhatok valami konkrét, hogy segítsen? „Felajánlotta, hogy menjen a boltba, és megvenni a termékeket. Ha ez egy idősebb férfi felajánlja, hogy talál egy önkéntes, aki segít neki az életét. Vannak szervezetek, önkéntesek, hogy segítsen magányos idősek. Ennek megfelelően, ha valaki elkezd elutasíthatja az ilyen támogatás lehetőséget, akkor valószínű, hogy tényleg nem kell. Volt olyan helyzet, amikor a barátaim felajánlották, hogy segítenek a nagyanyja, aki közel állt a metró, ő is egyetértett, de aztán kiderült, hogy ő él, elég kényelmesen, három gyermeke van, mindegyik működik, és ő megy koldulás nem értem, miért. Talán ez az eredménye valamilyen mentális betegség. Szóval igyekszem foglalkozni az egyes esetekben. Ha nem vagyok képes megérteni - elhalad etetés nélkül.

- Mi a helyzet most a nők vonzzák kolduló gyerekek?

Q.: Az elmúlt évben a St. Petersburg, én még soha nem láttam ilyen, úgyhogy kolduló cigány volt gyermeke, ellentétben vele. Cigány vagy üljön a gyerekekkel, vagy legalábbis a gyerekek a romák megjelenése. De vannak olyan esetek, amikor a roma megtalálják eltűnt gyerekek és gyerekek a roma vesz a „bérleti díj” drogfüggők és alkoholisták. A helyzet egy ideig változtatni, mert ha őrizetbe az orosz cigány gyerek, és ő nem a gyermek dokumentumokat, annál nagyobb az esély arra, hogy lehet, hogy szemben egy bűncselekmény. A rendőrség megkezdte a nagyobb figyelmet fordítanak az ilyen helyzeteket - ez volt nyomás alatt a nyilvánosság számára. Ennek megfelelően a romák rájöttek, hogy ez nem nyereséges. Számukra ez üzlet. Mivel a múlt télen, a polgárok nagyobb valószínűséggel megfelelő választ adni könyörög a gyermekek számára, ahol volt egy csomó cigány plakátok, amelyen volt egy kép ugyanazon gyermek. Azaz, igyekeztek, mint egy lehetőséget fog működni. Nem tudom, hogy az eredmények a kísérlet, sőt a cigány a plakátok már eltűntek, de megint kezdtek megjelenni a cigánygyerekek, gyermekekkel a romák nem megjelenést.

- Mit jelentenek a átlagpolgár, ha meglát egy cigánylány, és azt akarja, hogy valahogy befolyásolja az adott helyzetben?

- A gyermek a kezében a koldusok is befolyása alatt az alkohol vagy kábítószer?

Q.: Ha a nem-roma gyermek cigány megjelenés, akkor majdnem biztosan igaz. Valaki másnak a gyermeke, így ő nem sír, hogy iszik alkoholt, és néha használja mindkét gyógyszer. Azok a gyermekek, ők biztosan nem csinál ilyet. De ez nem jelenti azt, hogy azok a gyermekek, hogy alapvetően nem járnak rosszul. Csak kegyetlenség megnyilvánulhat valami mást: például egy gyermek lehet piszkos és kikészített helytelenül időjárás. Tehát szükség van a kommunikáció is a gyámhivatal - az őket képviselő nevezhetjük keresztül PDN ellenőr. Ha nem tudja hívni a képviselők a gondnokság, kérje meg a rendőrséget, hogy okoz legalább az orvosok, hogy megbizonyosodjon arról, hogy a baba egészséges.

- Lehetséges, hogy valamilyen módon befolyásolja a hatékonyságot a rendőrök?

Azt is hozzá kell, hogy a rendőrség jön, ha megértik, hogy mit elhatározták, hogy várja meg őket.

- Meg tudná mondani, valamit a tényleges tapasztalat a beavatkozás ilyen helyzetekben?

V.: Megmondom néhány negatív tapasztalatokat. Egy nap a rendőrség Metro rábeszélt, hogy írjon egy nyilatkozatot a fogva én koldus gyerek. Meg voltam róla győződve, hogy ez nem lehet tenni, meg fogják érteni magukat. Hittem nekik. Nem tudtam, hogy a késleltetett nekem egy nő, őrizetbe vették háromszor, és minden alkalommal csak megjelent. És aztán, miután én, túl késő.

Kapcsolódó cikkek