8. parancsolat sikeres embergyűlölő

8. parancsolat sikeres embergyűlölő

Szerelem az emberek - szép és kényelmes. Hol jobb, mint szeretni egy magam: mindig van egy siker, hogy valaki boldog, hogy valaki csodálja szépségét, akiknek intellektus kell rázni (miközben az óra marad ragadtatva magát képes csak ritka zsenik a puszta önérdek). De néha az emberek csak nem szeretem kiderül, ők fájdalmasan csúnya. És misanthropes, akik nem tudnak, és nem akarja, hogy szeresd felebarátodat, van jó hír: kiderült, jól szervezett ellenséges is rendkívül előnyös minden résztvevő számára.

Nézd, mit mond a témában a modern pszichológia.

Túlzott támogatása jelentősen akadályozza az

A „engedékenységi hatás” még a munkálatok az elmélet a csapat, mivel a Makarenko használunk. Elmondja, hogy miért jó, könyörületes és kész megbocsátani a tanár vagy a fejét a hatékonyságát a csoport egésze és az egyes benne kisebb, mint a csoport által vezetett több igényes és kevésbé jóindulatú vezetője. Az okok általában egyértelmű: a nyomás és a kritika kényszerítette a csoport hatékonyabban dolgozni. Még ha egy alkalmazott vagy diák orientált, hogy maximalizálja a siker és a fejlődés súlyos és igényes edző vagy a főnök lesz előnyös neki aranyos póló férfi, nem tud kérni és vezetni. De van egy „de”: a hosszú távon egy csoportja megfosztott kényeztetés vezetők kezdik morzsolódik, túl tartós stressz vezet robbanások - kicsi és nem nagyon. És ha durva érzéketlen fattyú, akkor jobb, hogy a filmek gyorsvonattal Vesztesek a vizsga, vagy egy válságkezelő hívásra, azaz megvalósítani az emberkerülés átmeneti kollektívák sürgősségi eljárást. De ahhoz, hogy vegyenek részt a kényelmes baobab nő egy csoport hasonló gondolkodású jobb, ha nem: néhány év múlva már alá egy ilyen fenséges fák és eltemették.

8. parancsolat sikeres embergyűlölő

Megtagadása kapcsolatok személyek nem rokonszenves, javítja a többi baráti kapcsolatokat

Miért hasznos szeretnek mondani az embereknek, hogy „nem”

Igaz mizantróp könnyen és boldogan „nem” azt mondani, ha valami kérték a két lábú. És ebben van az az előnye a többi homo sapiens. A könyv a híres antropológus William Ury, alapítója a Harvard tárgyalás projekt „Harvard School of tárgyalások. Hogyan mondani, hogy „nem”, és eredményeket elérni „a következő sorok:” NO - talán a legfontosabb szó, hogy a szótár, és ugyanakkor nagyon nehéz helyesen kiejteni. " A tudósok úgy vélik, hogy egy csomó probléma a világon minden szinten abból a tényből ered, hogy a túlnyomó többség nem tudja, hogyan kell udvariasan, de nyíltan megtagadják, amikor valamit kérdezni vagy a kereslet. Amennyiben a képviselők fajunk úgy érezte, hogy egy különleges formája az agresszió, mint egy bemutató ellenséges magatartást ( „Ha szeretnétek engem, apa, sem vásárolt volna nekem, hogy a fagylalt!”). Ezért hihetetlen számú ember most, abban a pillanatban, amikor ezeket a sorokat olvasod, akkor mi nem tetszik, hogy nem hoz senkinek különösen élvezte (és néha káros) és mérges ugyanakkor saját maguk és mások iránt. A klasszikus rendszer: Bob nem kívánja hívni Petya nyaralni, de Peter nem akar menni ezen a nyaralás, de az udvariasság nyert. Ennek eredményeként, ezek a különböző színű kupakok a tortán, mélabús undorral néztek egymásra.

„Abban a képtelen emberek udvariasan, de határozottan elutasítják, hogy a sok manipuláció” - osztja meg velünk az üzleti coach Victoria Labokayte. Például az első, aki kér valamit, ami nem túl reális. Aztán ott volt valami nem egészen valóságos. És mindenki tudja, hogy ez nem reális, és az egyetlen, aki megkérdezte, persze, nem hajlandó. És akkor kérjen valami valós, de a hátránya, és az a személy, kényelmetlenné válik, annyira kemény. Ő azt mondta: „Nos, minden időben, mi nem?” „Azt tanácsolom, hogy mindig hoz egy hiba oka” - folytatja a Victoria. Úgy tűnik, hogy a több oka adunk, annál meggyőzőbb hangot ( „Nem tudok adni a pénzt az adósság, van egy jelzálog mellett nem leszek a városban, amíg csütörtökön!”), De a gyakorlatban az ellenfél fogja kiválasztani a leggyengébb ok és távolítsa el ( „ne aggódj, én megvárom, míg péntek!”).

William Ury megfogalmazott három egyszerű szabályt a minőség „nem”:

  1. Nem csak mondani, hogy „nem” ez alkalommal mentálisan mondani, hogy „igen”, hogy minél több fontos kérdés az Ön számára: „Nem, én nem veszek neked jégkrémet, mert igen, szeretnék a torok nem fáj.”
  2. Nem csak mondani, hogy „nem”, és időbe telik el az a tény, hogy ismét gondolkozzanak, miért mondják, hogy „nincs”. Aztán kifejtette elutasítás lehetséges. A time-out tarthat két percig, vagy három hét, de fontos, hogy megmutassa beszélgetőpartner, hogy ez tényleg egy nehéz döntés az Ön számára. Nos, ugyanakkor nem válik újra a szabadidő átgondoltam, és rájöttem, hogy ez a „nem” a te és az igazság elvét. „Szamár Kozlovich, én vagyok a rajongója minden lélek, a projekt, de beszéltem a feleségemmel, és azt mondta, hogy ha én tölteni az egyik hétvégén a munkahelyen, nem mehetek haza. És tudod, én még mindig ezzel a nővel töltötte a legjobb év az életemben. "
  3. Ön udvarias.

8. parancsolat sikeres embergyűlölő

A kölcsönös ellenségesség lehet hatékony bázis együttműködés

A leggyakoribb modern dráma szavakkal kezdődik: „Ha a legjobb barátok úgy döntött, együtt üzletet. „Vannak kivételek, de a legtöbb lepshie chums hirtelen megismerjék egymást, sok érdekes dolgot. Zhora hogy túl sokat iszik, hogy Nick alszik a titkárnőjével, és ő már készül panaszt a hágai hogy az ártatlan nem bízhatunk többet ér, mint öt cent, és azok jobban lekötni egy madzagot. Ennek eredményeként, akkor nem marad barátai, és nem üzlet. Míg az üzleti partnerek, kezdetben úgy érezte, minden más a gyanú, sőt ellenséges, az immunrendszer egy ilyen csodálatos meglepetés, amint a kapcsolatuk mindig is egy kis bizalmat és nagyon-nagyon sok ellenőrzés.

A szolgáltatás által észlelt ellenzői több hála, mint a többi szolgáltató

Szergej Dovlatov ideális illusztrációja ezt a tételt. „Volt egy barátom valuta kereskedők Shark. Veri a feleségét fogantyú egy lapáttal. Ő adta az ő szeretett sampon. Megölte a macskát. Egyszer az életben én készítettem neki egy sajtos szendvicset. Feleség egész éjjel sírt érzelem és érzékenység. " Egy jó, szép, kedves ember minden várja a rendkívüli jóság, szép és kedves te garantált szállítója támogatás, kellemes érzelmek és egyéb örömöket. Adj egy időben, hogy a boldogság az emberek - és ez elfogott egy sokkoló felfedezés: „Ó, igen, ő nem olyan jó, mint amilyennek látszik”, de ha az ember ismert a goromba és barátságtalan karakter, hirtelen takarmány galambok sárgarépa, mind pozitívan sokkolt hogy „a szíve mélyén kiderül, hogy nem is olyan szemét.” Hogy megint Dovlatov írta: „Jó ember vár a megfelelő viselkedést. Ahhoz, hogy ez a magas igényeket. Vonszolja magát a fájdalmas napi terhelés a nemesség, az intelligencia, szorgalom, a lelkiismeret, a humor. Aztán dobott kedvéért egy hírhedt gazember. És ez a söpredék mondani, nevetés, a fárasztó erény egy jó ember. "

Az emberek több becsületes azokkal, akik nem szeretik

Mindannyian páncélba öltözött udvariasság és a tapintat * - lehetővé teszi számunkra, hogy elkerüljék a sok konfliktus és fenntartani a fontos kapcsolatokat. Martha Zmeevna csodálatosan néz ki, Arseniy kiváló szakács grill, és a gyermek csak kíváncsi, hogy milyen fejlett, és már nem pelenkák - ez a negyedik osztály! Aki minimalizálja az udvariasság és a környezet elfogadható szintre kritikus, hamarosan azonban már kezd egy válasz: gyakran és nyíltan mondják, amit gondolnak valójában. Igen, az átlagember, hogy egy olyan világban élni a nyers igazság kimondhatatlanul nehéz, de igazi mizantróp kész a kommunikációra tisztelet nélkül, extra ígéretek, ígéretek barátságos és tapintatos törés. Így aztán nagyon gyakran az első kap fontos információkat.

Mindent! Már nem vezetőképes, die nevetés. Ez még mindig nem semmi, hogy viselünk a címe szinte képregény magazin!

8. parancsolat sikeres embergyűlölő

Barátságos és jóindulatú ember gyakran okoz irritációt

A jól ismert különbség az amerikai (Nyugat-Európa), és például az ázsiai megközelítés, hogy a mosoly nem jött ki a semmiből. Smile fajunk - egy meghívás egy nevet, egy nyugodt vigyor, ami a legtöbb főemlősök általában azt jelenti, agresszió, de a homo sapiens vált karikatúra, játékos agresszió, amelynek célja, hogy bizonyítani, hogy nincs valódi agresszív szándékai. A kutatók a University of Port-smutskogo tanul mosoly gorillák azonosítottak egy gesztus azonos az emberi mosoly: majom vigyorog, hanem magában foglalja azokat a kezével, ami egy jel „Nem tudtam harapni, de nem teszem.” Ebben az esetben egy ilyen gesztus csak gorilla az ő közeli kör, az egyenlők között a hierarchiában. Egy ilyen gesztus, amelynek célja a vezető a része, egy fiatal férfi, akkor tekinthető a kihívást, és szigorúan bünteti. És a kapcsolat az ember mosolyogni egészét is más. Még a kulturális környezetet, amelyben a média és a hagyomány fordult mosolyogva a formális udvariasság, a túlzott mosolyogva a rossz helyen (például az ágy mellett egy kritikusan beteg vagy egy temetésen) irritációt okozhat (ne feledjük, hogy simpsonovsky Homer utálom leginkább jóindulatú szomszéd Flandria volt a mosolya és vidám köszöntés). Oroszországban hagyományosan mosoly sokkal ritkábban, szinte soha nem mutatja fogak, különösen ha idegenek, és lelkes amerikai vigyor gyakran tekintik az általunk jeleként az idiotizmus és leereszkedő durvaság. De függetlenül a mosoly, az emberek gyakran érzékelik meleg barát, mint a molesztálás, hamis és nem hajlandó ásni más emberek problémáit. ( „Szomorú vagyok, unatkozom, nem értem, miért vagy itt, és miért örüljetek együtt velem, így szép. Mit akar tőlem?!”) Ezért a demonstrációs szimpátia gyakran okoz neheztelés. Ha nem tudja, hogyan kell viselkedni egy ismeretlen társadalmat hoz egy nyugodt önuralommal.

8. parancsolat sikeres embergyűlölő

A pozitív véleménye szerint az emberek túlbecsléséhez vezet képességeiket

Amerikai pszichológusok Robert Nisbet és T. Wilson a hetvenes a XX század végeztük egy kísérletsorozat tanulmányozta a „halo-effektus” - a hajlandóság, hogy megítélje az embereket az első benyomás összeállítani. Megkérdezték egyetemi professzorok különböző módon kell kezelni a hallgatói csoportok (baráti vagy hideg és ellenséges), majd megkérdőjelezte a diákok, hogy megtudja tőlük, hogy egy hozzáértő tanító, aki ismeri a témát. A oroszlánrészét diákok „jóindulatú csoportok” tekinthető tanára világítótest tudomány, mint az oroszlánrészét a diákok „ellenséges csoportok” alacsony dicsérte őt, mint egy szakember. A kísérlet vált klasszikus példája az üzleti pszichológus tanítani ügyfeleik kérjük az embereket, hogy a fentiekhez értékelte az üzleti hatékonyságot. De a halo hatás van egy hátránya: ha te magad érezni együttérzés az ember felett értékeli a képességeit és kapacitásait. Ez az értelemben okoz számunkra, hogy használja a szolgáltatást a silány mechanika, szörnyű az orvosok és a hozzá nem értő tanárok csak azért, mert csodálatos emberek vagyunk mindig szép a társadalomban. Ez az értelemben, hogy az elvonja elbocsátás gyenge, de kedves személyzet, ő teszi számunkra nem volt túl jó olcsón, barátságos partnerek stb Ahhoz, hogy az emberiség képes lesz egy nagyon pusztító erő, amely átalakítja életünket romokban lakta legédesebb, de sehol sem alkalmas lakosa van.