5 tipp kezelésére konfliktus beszélgetés, Christian

Című cikkében: „Ne fordulj el a piszkos munkát” Pásztor Glenn Reynolds azt mondja: „A legjobb vezetők nem otkazyayutsya nem Dodge problémák: ehelyett problémákkal szembesül, közvetlenül és határozottan. A leggyakoribb izgalmas kérdés: mi harc és milyen elviselhetetlen ".
Az egyik kísértései a vezető -, hogy elhalasztja a találkozó félnek a következményektől. Azt a következtetést vonta le, hogy minden vezető, aki konfliktusba kerül, akkor kell egy kis segítség. Kirívóan ha a vezetők szeretnek beleszólni a konfliktus, és emelje vita. Azonban természetellenes, és amikor a vezető folyamatosan menekül a konfliktuskezelés.

Része a megoldás a probléma csak egy bonyolult beszélgetést, nem akarjuk kezdeni.
És így várunk.
És a dolgok egyre rosszabb.
A probléma, hogy néhány hónappal ezelőtt úgy oldották elég könnyen válik oldódó mert már lehetővé tette, hogy romlik, és növekszik a valami még rosszabb, mi lett volna foglalkozni, mielőtt.
Az a képesség, hogy végezzen komplex beszélgetés nem jelenik meg a jellemzés a vezető, de talán kellett volna hozni. Ahhoz, hogy hatékony legyen, meg kell kérni az Úr bölcsességet ezen a területen.
Íme öt tipp, hogy segített volna kezdeni, hogy végezzen bonyolult beszélgetések:

1. mondta magának, hogy ne aggódjon, és nem kell félni.
Szorongás befolyásolja a beszélgetés hatásokat.
Azt is kapott egy csomó utasítást a Szentírásban, hogy ne aggódjon. Szentírás ad utasítást az ilyen esetekben:

„Tehát a ti szívetekben, ne meditáljon előre, hogyan kell válaszolni, mert én adok néktek szájat és bölcseséget, melynek nem lesz képes ellentmondani, ellenállni, akik ellenzik” (Lk 21 :. 14,15)

2. Ismerkedj meg a problémákat, az elfogadás és a bizonytalanság.

Voltak idők, amikor nem akar kezdeni egy nehéz beszélgetés, mert nem tudom, mi lesz ebből. Néha nem vagyok annyira félt az ember, milyen következményekkel jár a beszélgetésünk. Lelkész, volt már tapasztalata az emberekkel vitás kérdések. És rövid idő után az emberek elhagyták a templomot, dühös vagy konfliktus, vagy az a tény, hogy nem tudtam megtalálni a kiutat.
Mint pásztorok vagyunk tisztában a lehetséges következményeit nehéz megbeszélések. Még nehezebb, hogy jöjjön fel a beszélgetést. Mivel a vágyunk, hogy önvédelem, akkor elhalasztja a megoldást a konfliktus. Alkalmanként a legjobb nekünk, egy másik személy vagy az egyház számára. Mi egyszerűen megtagadja az elkerülhetetlen által megtagadása, hogy egy lépést a megoldás a konfliktus, és a helyzet egyre sokkal bonyolultabb.
Mert életem tapasztalat veszteség lett számomra egy nagy lendületet. Mielőtt kezelni a saját problémáit, csak azt akartam, hogy megvédje a templomot veszteségek, különösen azáltal, hogy elkerüli nehéz beszélgetéseket. Tudtam, hogy a keresztény és lelkész, szükségem van egy áttörés ezen a területen az életem, és ez az Úr akarata számomra.
Lehet, hogy nem kell egy szakmai tanácsadó, Christian, hogy lépjenek előre, de akkor még mindig segítségre van szüksége. Ha megy, hogy ne oldja meg a nehéz döntéseket, mert a félelem a veszteség vagy elfogadják az emberek, hogy továbbra is fáj, és Ön és mások előtt felismeri, hogy segítségre van szüksége.
Lehet, hogy nem kell segíteni előrelépni. De ima segítséget és támogatást a barátok csodákra képes. A legfontosabb dolog, amire emlékezni kell - ez megtagadni elfogadására vágynak az emberek.

„Mert most keresi a javára, vagy az Isten? Vannak emberek kedvében akart járni? Ha mégis elégedett emberek, nem kellene a Krisztus szolgája „(Gal. 1:10)

3. Ne feledje, hogy mindent meg kell mondani a szeretet.

Ha mondasz valamit, a szerelem, akkor nem kell bejelenteni róla. „Csak azt akarom mondani valamit ... a szeretet.” Amikor valaki azt mondja, hogy a szeretet, érezzük azt. Tudjuk, hogy.
A Lélek gyümölcse - ez mindig egy vágy, hogy szolgálják az ülésen! Nem számít, hogy a beszélgetés a problémákat, ugyanaz mondható el, hogy egy kedves és élesen.
Még ha szembe valaki, aki esett bűnbe.
Szentírás ad egyértelmű útmutatást, hogyan kell kezelni a helyzetet.

„Tanított a szót elment minden szót utasítást” (Gal 6: 1).

Mindannyian képesek köze a szerelemhez. Mindent!

4. Kérdezd meg az Urat, hogy ellenőrizzék a beszélgetést.

Nem számít, hogy mennyi volt tapasztalatot a nehéz beszélgetések, sosem láttam őket magam. Bár voltak esetek beszélgetések egy ember egyedül, mint egy természetes része a munka egy lelkész, én még soha nem tartott ilyen beszélgetést is.

Az ülés előtt egy adott személlyel, kérlek:

„Uram, kérlek, vezeti a beszélgetést. Tudom, hogy a lelkész, hogy vezesse őt, de azt kell You vezetett engem. Nem akarom, hogy bármit nélküled. Szükségem van a útmutatást, te és a te bölcsesség világban. Kérem, hogy elvezet minden szót mondtam. Hadd mondjam el a dolog, hogy kell mondani, és hogy továbbra is hallgat arról, hogy mit nem érdemes beszélni. "

Isten hűséges, hogy találkozzanak és fenntartani minket a közepén egy nehéz beszélgetés.

5. Get ima támogatást.

A támogatás áll rendelkezésre. Kivéve, ha kérdez. Sokan közülünk nem kérnek támogatást közben nehéz szakaszában életét, mert azt akarjuk, hogy néz ki, ha nincs probléma. Az az igazság, minden lelkész van egy hasonló probléma.

Támogatás ima sosem jár. Ha van egy nehezen beszélgetés sör, én személyes barátja a lelkész ima támogatja a lelkész felesége. Egy barátom is csatlakozik hozzám, és imádkozzatok a beszélgetés. Megtiszteltetés, csak hogy támogassa mások.

Tönkretenni háború béke felé.

Időnként elkerüljük rendezni a dolgokat, hogy fenntartsa a békét. Néha nem csak hátráltatják az áttörést az élet, vagy a templom, de közel a hozzáférést a valós világban. Elutasítjuk a kívánt hívás díja minket, mint tudjuk képzelni.
Könyvében: „A katonák harci és kereső” Peggy Haymes azt mondja: „elkerülése konfliktus nem béketeremtés. Konfliktus elkerülése - egy menekülés a problémákat, míg a béketeremtés - azt jelenti, hogy megteremtse a békét a csata kellős közepén. Békekötés jelenti problémák kezelésére azzal okozta a konfliktust. Békekötés soha elválasztjuk a létesítmény az igazság. Ezek járnia. Béketeremtés - azt jelenti, hogy felszámolja a háború az úton, hogy a békét. "

Az imám minden lelkipásztor ma, hogy Isten támogatni fogja az e heti jogot, hogy a konfliktus, és nem elhalasztja azt. Egyik a beszélgetés nem nehéz az Isten és az ő bölcsessége és ereje, hogy meg tudod csinálni. Ön képes lesz arra, hogy mindent, még tartani egy nehéz beszélgetés, mert vele van az erő.

Fordította Olga Antonova, különösen a magazin MEMO

Kapcsolódó cikkek