5 ok, hogy miért nem fogadja el Dua

5 ok, amiért imát nem fogadunk

5 ok, hogy miért nem fogadja el Dua

Az okok, amiért imát nem fogadunk

Te imádkozz és kérd Istent, hogy adjon valamit, vagy elvenni semmit káros. De nem számít, milyen keményen nem sírtam, hogy Isten, a te Dua megválaszolatlanok maradnak, és nem érti az okát. Mit csinálok rosszul? Isten miért nem válaszol az imákat?

Először is, a Mindenható hallja és látja minden, tudja minden kívánságát és a vágy.

A Mindenható mondta: „Ha én szolgáim kérdezni engem, akkor biztosan én vagyok közel, és reagál a hívás az imádság, amikor felhívja Me. Hadd válaszoljon nekem, és hisznek bennem, hogy ezek követik a helyes utat „(2: 186).

Másodszor, hogy a Gd válaszolt a hívási, amint az a vers, hogy hisznek benne, erős iman és az őszinteség a petícióban.

Szerint a hadísz az Allah (béke legyen vele), amikor Mu'min hogy Dua, hogy Allah, a következő történik:

  1. Ő Dua elfogadják, és nem kapja, amit akar.
  2. Ő kapja a kitüntetést du'a egy jövő életben, de nem ebben a világban.
  3. Ő mentette veszteségek, amelyek akkor jelentkeznek az életében, de nem tud róla.

Az okok, amiért a hívek imái nem válaszol lehetnek a következő:

  1. Kérni, de nem csinál semmit válaszul

Gd azt mondta, hogy megválaszolja az imákat a könyörgés, és ők viszont meg kell felelnie Őt, és hisznek benne. Az ember azt akarja, hogy a Mindenható adott neki semmit, de nem ad semmit cserébe. Istennek nem kell semmit, de hogyan tudjuk kérni ajándékozni jó, ha ők maguk nem törekszenek a jó, és nem tesz jót magának?

Következésképpen a duó nem fogadható el, ha nem keressük a Mindenható - nem olvassa rendszeresen namaz, nem tartja a gyors Ramadan, nem fizetik a zakat. A büntetést a megvetés a Legfelsőbb szabályozás válhat, és a hiba a mi Dua.

Türelem - a fő minőségi hívő, és meg kell megnyilvánulni minden területen az életét. A férfi arra kéri a Mindenható, de ez nem történik, amikor az emberek azt akarják, és türelmetlenné válik. Kétségbeesik és feladja. Megszűnik kérni Istentől és veszítsék el a reményt Allah kegyelme. Tehát türelmetlen hívő belép egy nagy bűn - a kétségbeesés Allah kegyelme.

A hadísz szerint: „A szolga sír továbbra is reagálni, amíg nem kér valami bűnös vagy nem törik családi kötelékek, és nem kezd türelmetlen.” Amikor a Próféta (béke legyen vele) megkérdezték: „Hogyan lesz türelmetlen Ó Allah Küldötte?” Azt mondta: „Azt mondja:” Imádkoztam, imádkoztam, és még mindig nem kap választ. "

emberi tudás nagyon korlátozott. Allah tudja, minden dolog, jövő, múlt és jelen. Allah tudja, mikor kell küldeni le az ember ezt vagy azt a dolgot, és ez a legjobb parancs maga az ember számára. Talán Isten nem küld, amit kérünk most, mivel ez fog minket kárt. Talán Ő tesztel minket a türelem, és cserébe megjutalmaz még. Ezért türelmetlenség vezet emberi nélkülözés.

Az ima - a kapcsolat a hívő és a Mindenható teszi, hogy közelebb a Teremtő, így kell irányítani csak a jó. Ima a könyörgés bűnös, tiltott, és hogy az ember a bűn nem fogadható el, mivel az fáj az ember.

  1. Ne higgyetek idején Dua

Ha egy személy imádkozik, de nem olyan módon, egyre, amit ő kér, kiderül, hogy nem hisz a hatalom és a hatalom a mindenható, amelyre minden dolog. Csak azért, mert valaki nem úgy vélik, hogy ez megtörténhet, ez nem jelenti azt, hogy Allah nem lesz képes elérni azt.

Nem tudjátok, hogy Allah:

  • Al-Aziz - a Mindenható;
  • Al-Samad - a fej mindent;
  • Al-Qadir - hatalma minden dolog.

Ne a duó egy fél szív, magabiztos, határozott hitben az irgalmas Allah.

„Senki ne fogja mondani:” Ó, Allah, bocsáss meg nekem, ha akarja! Ó, Allah, adj a szívességet, ha akarja! Imádkozó ezért határozottabban kérésére és kitartó vágya. Sőt, senki sem kényszeríti Allah, hogy semmit. "

A hadísz azt mondja: „Ó, emberek! Bizony, Allah - a jó, és ő nem fogad el semmit, de jó. És bizony, Allah megparancsolta a hívőknek ugyanaz, mint Ő parancsolt és a kézbesítők, a Mindenható azt mondta: «O hírvivők! Egyél, ami jó és jót tettek. " (23:51). Mindenható azt is mondta: «Ti hívők! Eszik meg (a) jó, ami Mi biztosítjuk az Ön számára ... „(2: 172). És akkor a próféta, sallallaahu „alayhi wa sallam, említette a porlepte férfi kócos hajú, aki már hosszú ideje ez úton, és emeli a saját kezét az ég felé (ismétlődő):»Uram, Uram«, de az ételt tilos, és inni tilos, és a ruhái tilos, és megszoptatta tabu volt, hogy hogyan lehet azt adni neki választ? "

Ne jó, akkor kap jó. Ha jön a jó, az jó, és akkor kap. Mit eszünk befolyásolja a kapcsolatunkat Istennel. Kerülje tilos.

Lásd még:

Kapcsolódó cikkek