14 film a romákról, amelyek még soha nem hallottam

Amikor a filmet a romák, a legtöbb orosz nézők kiírja ugyanazt az „a Cigányok ideje”, „A cigánytábor az égbe megy”, mintegy Budulai és egy pár tévéműsorokat.

Sőt, még mindig sok a „cigány” filmeket, hogy lássuk, ha azt szeretné, hogy élvezze a romantika a cigány, roma bűnözők rémült vagy érintse cigány történelem. Kiválasztottam tizennégy őket, bemutatni olvasóinknak.

„Cigány”

(Dir. Jose Giovanni)

14 film a romákról, amelyek még soha nem hallottam

A szerepe a cigány Hugo Sennar a bűnügyi drámát rendező-korzikai, legyen a legszokatlanabb életrajzából Alain Delon. Hugo Sennar született és nőtt fel, egy szegény cigány tábor és egy gyermek látta a környéken éget a központban gondtalan életét gazdag turisták. Ő lett a tolvaj szándékosan etetni testvérek a törzs, és a gyilkos - véletlenül. Most minden a rendőrség keresi Sennar parton, de a romák nem lerombol, amíg megoldja néhány kérdést a becsület. És persze, ha fraera elpusztítja a kapzsiság, a tolvaj - a szerelem egy nő.

„Cink Panna”

(Dir. Dusan Raposh)

14 film a romákról, amelyek még soha nem hallottam

A történet egyik legendás cigány muzykantok Kelet-Európában, Cink Panna, ihletett költők a XIX. A huszonegyedik században, ez ihlette a szlovák író Lubomir Slivka. Cseh igazgatója Dusan Raposh vette a forgatókönyvet és a grúz színésznő Anne Bihan, és íme, a film elkészült. Kép a film elképesztően gyönyörű, a zene nem rosszabb, mint egy rossz: a kalandos, valójában a történelem dráma volt petyhüdt.

„A rövid életű barátságot Ede és Unku”

(Dir. Helmut Dzjuba)

14 film a romákról, amelyek még soha nem hallottam

A festmény, amely az eredeti neve „Als Unku Edes Freundin háború”, forgatták a népszerű könyv „Ede és Unku” gyermekek író Grete Weiskopf. A könyvet írt 1931-ben és 1933-ban ünnepélyesen elégették más „fajilag káros” művek a nácik.

A német város jön egy cigány tábor, egy fiú és Ed találkozott nomád lány akit Unku. Around - az éhezés és pusztulás, de Ede és Unku barátság és gyermekkorban, valamint azért, mert élni is. Mindaddig, amíg a barátok nem fogja nyitni a szemüket Ede hogy Unku - piti tolvaj. Egy ilyen rossz kislány, aki nem lehet barátok. Mert azok, akik nem tudják, német, nehéz látni a filmet, csak mondd a végén. Apa Ed kétségbeesett kereset vagy a családi vacsora, lop kenyeret és letartóztatták lopás előtt az ő fia.

"Gadjo Dilo"

(Dir. Tony Gatlif)

14 film a romákról, amelyek még soha nem hallottam

A téli utakon Romániában megjelenik a semmiből, egy fiatal francia. Ő keres egy hang - egy nő, aki Napela cigánydalok a szalagon az apja. És ez vezeti őt egy koldus dala cigánytelepen, ahol, természetesen, hegedül és tánc színes szoknyák, a fiatal szépség, úgy, hogy egy kurva, amiért elvált férje, épít francia szemét. Szomorú és vicces film a tragikus véget ért, és életigenlő. Eljövetele előtt „önmagában”, ő tekinthető számú romák Gatlif filmeket.

„Dream eladó”

(Dir. Mahesh Kaul)

14 film a romákról, amelyek még soha nem hallottam

Legendás indiai színésznő Hema Malini többször pályafutása alatt játszott Roma, és nagyon „cigány” tőle a filmek természetesen, Zita és Gita - és cselekvés hősök Roma négy (bár az egyik, és nem a vér), és a cigány élet látható. De először Hema vált, mint a cigány ebben a szép, naiv, ez Bollywood és hogy „ötvenes évek” film Raj Kapoor. Egy olyan városban, ahol él egy fiatal táncos Mahi, van egy furcsa nevű ember Raja. Azt mondta, a célja terjesztését jó földet, és természetesen, megy a helyi út az arca gonosz szívtelen gazdag Bahadur. A harc az igazságért és a Raja Maha kombinálni táncolni és énekelni.

„Macska-jaj”

(Dir. Kusturica)

14 film a romákról, amelyek még soha nem hallottam

Fekete komédia híres balkáni igazgatója nagyvonalúan önti egzotikus, romantika, a bűnözés és még a mágia. Sok városi roma nem tetszik Oroszországban. Vidéki képet enthralls. A telek, sőt, egy klasszikus európai dráma: két család úgy döntött, hogy házasságot, házasságot a gyermekek, hanem a vőlegény szeret valakit, és a menyasszony is csak azt akarja, hogy megfeleljen az igazi szerelem. Elképesztő, hogy mennyit tud felhalmozni körül, mint egy egyszerű vászon.

„Önmagában / Liberty”

(Dir. Tony Gatlif)

14 film a romákról, amelyek még soha nem hallottam

A film egykori iskolatársa, Gerard Depardieu, cigány rendező Tony Gatlif nem kevésbé fényes, mint a Kusturica, hanem beszél a szomorú eseményeket a roma történelem. Az akció zajlik Franciaországban által elfoglalt náci Németország. Roma ülésén a hatóságokkal fenyegetett deportálás pedig haláltáborba, így van, hogy vándorol egyik helyről a másikra erdők és mocsarak, hogy megpróbálja valahogy túlélni. Mert tábort valaki. Amikor az üldöző sikerül elkapni, kiderül, hogy egy francia fiú, aki válaszol a megkeresésekre, hogy létezik „önmagában”. A fiúk nem kell a saját, valamint a roma felvette a baba, hogy megtalálja őt egy normális család. Égő-szépen forgatták kép. Szomorú és fájdalmas történet. Elnézést, boldog ENDA nem. Mivel ez nem volt az életemben.

„Csak a szél”

(Dir. Fliegauf Benedek)

14 film a romákról, amelyek még soha nem hallottam

„Barátom a roma / cigány barátom”

(Dir. François Fat)

14 film a romákról, amelyek még soha nem hallottam

Tipikus komédia Louis de Funes. Theo Verdone, egy fiatal férfit egy virágzó francia család, beleszeret egy cigánylány Zita. Ő viszonozza, majd alakul ki a botrány. Zita Család horror megtudja, hogy lányuk terhes. Miután úgy döntött, hogy jár szerint a bibliai elv „szemet szemért”, a szülők adnak, hogy a testvére Bruno Zita küldetés - elcsábítani, és meggyalázzák a terhesség testvér Theo. De az a terv végrehajtása válik meglepetés. Bruno áthatja a világot az irodalom és találja magát írásban tehetség. És igen, persze, beleszeret Giselle Verdone. Abszurd és nyüzsgés mellékelt tartalmazza.

"Papusha"

(Dir. John Kos-Krauze, Krzysztof Krauze)

14 film a romákról, amelyek még soha nem hallottam

Drama. És ez nem is lehet másként, mert a film alapul, az életrajz, a híres lengyel cigány költőnő Papusha. Született egy nomád táborban, a tizenöt éves volt, nős férfi kétszer korához magát, túlélte a második világháború és a népirtás a romák, már kizárták a tábor hamis vádak alapján, és a végén az élet őrült. Ez csak ... a film nem látható, hogy az egyik hang azt mondja tanú, dokumentarista fotográfia és a fotózás Papusha - az élet a költőnő meglepően vidám, világos, fényes ember.

„Pokolba taszítva”

(Dir. Sam Raimi)

14 film a romákról, amelyek még soha nem hallottam

Roma - hagyományos résztvevői a nyugati filmek és rémtörténetek, ezért ne helyezzen legalább egy mintát igazságtalan lenne. Bank alkalmazottja Christine szembe egy idős cigány Sylvia, amely hivatkozik a hitel térdre. De Christine nem tudta megtagadni, és ez vezet a vénasszony a düh. Ő megátkozza a lányt. Próbálok mindent rendbe, Christine keres egy házat Silvia, de csak hogy megtudja, hogy a régi cigány nő meghalt, nem tudta elviselni a harag és a düh. A helyzet egyre kétségbeesett. A film nem a gyenge a szíve, és a finnyás. Amikor odnogolosy fordította tökéletesen hallható, az úton, hogy a roma beszél oroszul. Ez nem meglepő, hiszen ők játszanak, bár az igazi roma, de a különböző törzsek egyesültek csak az a tény, hogy ha vándoroltak a Szovjetunió és Oroszország.

"Swing"

(Dir. Tony Gatlif)

14 film a romákról, amelyek még soha nem hallottam

Hihetetlenül könnyű, de szomorú film a nyár, a barátság, a gyermekkori - és az elkerülhetetlen elválás velük. Francia fiú Max jön nyaralni nagyanyja, és találkozott ott egy furcsa tinédzser nevű Swing. Ha ez egy lány, akkor biztosan szerelmes Max, ha a fiú tényleg akarja, hogy barátok. Ahhoz, hogy az összhangba kerüljön a Swing (th) közelebb, Max elkezdett zene órák a táborban, a cigány gitáros Miralda, Swing apa (a).

"King of the cigányok"

(Dir. Frank Pierson)

14 film a romákról, amelyek még soha nem hallottam

Tovább bűnügyi dráma egzotikus tökéletes csalás és klán zamorochkami. Csak, ellentétben a film Alain Delon, semmilyen formában nem kérdés. A rendező nagyon jól tudja, hogy ki a hibás: ezek bolondok, hogy van, bocs, hülye. Fiatal cigány Dave Stepanovich váratlanul örökli a címet a nagyapja, aki úgy döntött, hogy Dave apja a hatóságok túl buta és gondatlan. Apa sértegette és vágyik a halál. De Dave nem akar hatalmat. Azt akarja, hogy a fenébe a hagyományok húga. A film bírálták hevesen, mint a rendező zabkása, de a testvére Dave Titus játszik Brooke Shields, jól, és a kép a szurkolók, nem kevesebb, mint a forró kritika.

"Spellbound Love"

(Dir. Carlos Saura)

14 film a romákról, amelyek még soha nem hallottam

A képernyő adaptációja misztikus dráma a legendás spanyol költő Federico García Lorca, amely viszont a roma mesék, balladák. A szülők Jose és Candela összejátszanak, hogy feleségül a gyerekek, ha felnőnek. És feleségül, annak ellenére, hogy szeretem Jose és Candela nem egymást. Jose meghal a harcban, és az ő szelleme csalik Candela tánc a temetőben minden este. Ha bármi menteni egy fiatal cigánylány, persze, az igaz szerelem. Lorca, Antonio Gades, irányítja Saura - és ez azt jelenti, sok csodálatos flamenco. Ha még mindig nem tetszik ez a tánc, a film után, hogy fenntartsák a közömbösség nem lesz képes. Tesztelt emberi lények.

Szöveg: Lilith Mazikin

Kapcsolódó cikkek