9 hiba kezdő eladók

Népszerű bölcsesség azt mondja: „Ne tévessze az, aki nem csinál semmit.” Minden ember hibázhat, különösen egy olyan új környezetben, ismeretlen helyzetekben. Azonban még ennél is téved, aki nem veszi észre a hibákat, ne távolítsa el az ilyen órákat, és ismételje meg a hibákat újra és újra.

A fiatal, kezdő eladók félelem, hogy egy hiba néha bénító. A bizonytalanság, az izgalom, vagy épp ellenkezőleg, a tudatlanság a fontos pillanatok az értékesítési vezet új hibákat. De emlékeznünk kell arra, hogy minden hibát nem csak veszteség, hanem a megszerzett tapasztalatokat. Ideje észrevenni a hibát, megtalálni az okot, és hogy megértsük, hogyan kellett tenni ebben a helyzetben - ez az, ami segít minden bennünket, hogy elsajátítsák a szükséges készségek és lesz egy igazi profi.

Nézzük meg, mi van a legsúlyosabb hibák megakadályozhatják kezdő eladó ügyfélszolgálat.

Az első hiba. És a legfontosabb. Ez a tény a munka, az eladó nem a vágy, hogy eladja, hogy működjön együtt az emberek. Elmulasztása eladó a szerepe, mint egy ember kezében az ügyfelek egészségügyi, öröm, az élet teljességét.

Az emberek nagyon érzékenyek minden hamisság, közömbösség, vagy ami még rosszabb, a negatív hozzáállás a részét a másik személy, és próbálja elkerülni az újabb ilyen kapcsolatok. Ha nincs kész minden nap, állt a pult mögött, magyarázza, show és mondd, hogy figyelmes, hogy a szavak és az ügyfelek igényeinek, ez nem a te dolgod. Jobb találja magát, amit szeretek csinálni, hogy hoz nem csak az anyagi elégedettség, hanem teszi az életed sokkal érdekesebb, gazdagabb, fényesebb.

A második hiba. A bizalom hiánya a termék, annak hasznosságát az ügyfélnek. Mint az ügyfél egy termék, beszélünk róla, öntudatlanul át a hozzáállás, amit eladni. És ha kétségei vannak az előnyeit a termék, akkor akaratlanul is, át ezeket a kétségeket, és a vevő valószínűleg eladni nem kerül sor.

A harmadik hiba. A tudatlanság a termék jellemzői, a minőség, sajátosságait. Ha nincs mit mondani a vevőnek, ha nem ad neki részletes információt a szükséges árut neki, akkor nem valószínű, hogy képes legyen az eladást. Másrészt, egy jó ismerete a termék tulajdonságait segít magabiztosan és könnyedén a kommunikáció az ügyfelekkel.

A negyedik hibát. Passion saját monológját. Például, a vevő Kérdeztem, és siet, hogy rakjon ki mindent tud erről a gyógyszert. Ne csináld. Nagy mennyiségű információ tehetik mind a te és a kliens egy rossz. Építs egy eladó a párbeszédes formában, kérdéseket feltenni, és figyelj, hogy a választ. Ne terhelje túl a vevő nem az információt, amire szüksége van.

Az ötödik hiba. A vita a vevő. Hogyan nem akarja megmutatni magát okosabb, mint az ügyfél, sem részt venni a vitában. A vita - a rugalmasság hiánya a gondolkodás és a rugalmasság a viselkedés. A vita mindig a győztes, és van egy vesztes, és a vesztes lesz az ügyfél el örökre. Az Ön feladata -, hogy létrehoz egy bizalmi kapcsolat a vevő.

A hatodik hiba. Visszaélés a szakmai szempontból. Nem szükséges, hogy bemutassa az ügyfél minden szókincs, különösen akkor, ha tárgya egy szűk szakmai területen. Beszéljen az ügyfél nyelvén. Fejezi ki tömören és győződjön meg róla, hogy érti az ügyfél.

A hetedik hiba. Amennyiben nem tesz eleget a szabályoknak a vállalati ügyfélszolgálat. Ne felejtsük el, hogy köszönjön, köszönöm a vásárlást, és szeretném, ha egy egészséges ember, és felkéri, hogy jöjjön legközelebb. Barátságos kommunikáció fogja állítani a zsír, valamint az értékesítési és sima elkövetett baklövések és hibákat. Tartsa ezt szem előtt tartva.

Nyolcadik hiba. Szenvedély az értékesítési folyamatot, és távolítsa el a háttér és igényeit az ügyfelek igényeinek. Érthető, vágy, az új kereskedő eladni több. Azonban ez nem mindig kap tartani az egyensúlyt a vágy és a valós igényeket az ügyfél. Engedve a varázsa az eladó és miután túl sokat vásárolt, az emberek hosszú sajnálom elvesztegetett pénzt. Eladni csak mi az ügyfél valóban szüksége van, amit akkor nem bántam meg.

A kilencedik hiba. És a legsúlyosabb. Figyelmen kívül hagyva a saját hibáit. Bárki hibázik eladó, de az ismétlés ugyanazokat a hibákat lesz minden alkalommal, amikor tolja vissza az úton, hogy a szakmaiság. Tanulj a hibákból, és akkor nagyon hamar egy igazi profi.

És végezetül szeretnék vezetni egy példázatot Tadao Yamaguchi Izi könyvében: „The Way of trade”

„Az egyik diák, aki tanult kevesebb, mint a többi diák, tanár megkérdezte:
- Mester, van néhány nehézség. Úgy vettem észre, sokszor mikor eladni valamit, úgy érzem, ez nem számít - a vevő megveszi a terméket, vagy sem. Élvezem a folyamat, és ez szórakoztató számomra a legfontosabb dolog.
- Van egy csomó prodaosh?
- Én már régóta tartják a legjobb eladó a cég. És a cég, ahol dolgoztam korábban, én is értékesítette a legtöbb.
- Mióta ezt a közönyt az eredmény?
- Körülbelül hat hónap. Ezért jöttem hozzád.
- tudok segíteni egy kicsit. Úgy tűnik, hogy már megértette az utat. "

A sikeres értékesítés te!

Kapcsolódó cikkek