11 mágikus szó, hogy minden gyermeknek szüksége van, hogy hallani

1. Ez egy nagy öröm, hogy én is neked!

11 mágikus szó, hogy minden gyermeknek szüksége van, hogy hallani

Gyermekek öntudatlanul teszteltük a viselkedésük: „Szeretsz engem, ha én vagyok a rossz?”. A válasz egyértelműnek kell lennie: „Természetesen én! A boldogság, amit kapott. Ha tudnék választani az összes gyerek a világon - volna választottalak. " Így az alapjait az egészséges lélek.

Ez a három bűvös szavakat nagyon fontosak az egészséges fejlődését a kis ember. Fontos, hogy az megfeleljen a szavakat valós tevékenységeket: az időt együtt, játék, nevetés és bolondozás körül, csapást buborékok, és átölel a baba, megvitatják a problémákat és támogatása szükség esetén.

  • Úgy vettem észre, és köszönjük eredmények
    11 mágikus szó, hogy minden gyermeknek szüksége van, hogy hallani

    „Wow! A szoba tiszta! „” Wow! ! Vetetlen ágy „” Jó - gondosan összehajtogatott ruháimat! „- ilyen mondatok hogy a gyermek úgy érzi, a támogatást, és hisznek benne, és világossá tette, hogy az ő erőfeszítéseit értékelik. És mégis, minden „pozitív megerősítés” idézi kellemes érzések és a pozitív érzelmek, ami a szülő elfogadja a viselkedés a jövőben.

    Bocsáss meg. Sajnálom

    11 mágikus szó, hogy minden gyermeknek szüksége van, hogy hallani

    Mi minden élő ember. És mindannyian követünk el hibákat, megtéveszt, hogy tévedek. Fontos, hogy a bátorságot, hogy beismerni a hibákat, és elnézést, hogy a gyermekek számára. Ily módon megadjuk nekik megérteni, hogy érték és tisztelem őket. És bemutatja a leckét, hogy ha ő nem volt megfelelő, szükséges, hogy kérjen bocsánatot és nem tenni.

    Ne félj a negatív érzelmek

    11 mágikus szó, hogy minden gyermeknek szüksége van, hogy hallani

    A elnyomása negatív érzelmek képződéséhez vezet neurózisok és a megjelenése pszichoszomatikus betegségek. A gyermeknek joga van ahhoz, hogy dühös. Biztosítani kell a jogot, hogy gyászolni egy elveszett játék, vagy sír, ha fáj. A tilalom a kijelzőn a negatív érzelmek - a tilalmat, hogy magát, hogy spontán.

    A mi feladatunk a szülők - tanítani a gyereket, hogy dobja ki az érzelmeiket károsítása nélkül senkit.

    A vastag, aki tudja, hogyan kell legyőzni a félelmet

    11 mágikus szó, hogy minden gyermeknek szüksége van, hogy hallani

    Fontos világossá tenni, hogy a gyermek, hogy lehetetlen, hogy ne félj semmit. A világon minden valami ijedt és nem mertek, aki nem fél, hanem az, aki képes legyőzni a félelmét. Ha a baba valami félelmetes, akkor ossza meg őket a saját emlékeit és tapasztalatait, hogy hogyan kell tanulni, hogy megbirkózzon a félelem.

    Hallgassa meg magát - mit szeretne tenni?

    11 mágikus szó, hogy minden gyermeknek szüksége van, hogy hallani

    Emlékszel, megbirkózott.

    11 mágikus szó, hogy minden gyermeknek szüksége van, hogy hallani

    Emlékeztetve a gyermek az ő múltbeli sikerek, akkor megerősítse saját erők. segít neki megvalósítani az sikereik és győzelmek.

    9. hibák - ez normális

    11 mágikus szó, hogy minden gyermeknek szüksége van, hogy hallani

    Ne aggódj, próbálja újra „” hiszek benned!”. „Az első alkalommal senki sem derül ki” - így meg kell mondani a gyermek a meghibásodása esetén, akkor is, ha úgy tűnik, komoly (a gyermek kapott egy „2” ellenőrzés, elvesztette a versenyt, stb ...).

    Bármely személy fontos, hogy joga van hibázni. A gyermek kell képeznie annak megértése, hogy minden sikeres ember hibáztak, és hogy a hibák segítenek fejleszteni kitartás, türelem és más fontos tulajdonságok.

    10. Mit érzel most?

    11 mágikus szó, hogy minden gyermeknek szüksége van, hogy hallani

    „Mit érzel most?”, „Milyen napod volt?” - ilyen kérdéseket, mindenekelőtt hozzájárulnak érzelmi közelség szülő és gyermek között. Másodszor, a forma, hogy képes megfogalmazni a gondolataikat. De ami ennél is fontosabb, hogy a gyerek megfelelően érzékeny és szem előtt tartja magát.

    11. Sikerült magam

    11 mágikus szó, hogy minden gyermeknek szüksége van, hogy hallani

    A szülők gyakran hajlanak arra, hogy a „mi” névmás kapcsolatban kislánnyal: „Mi már elterjedt”, „Sétálunk a kertben”, „Majd lépni a második osztályban.” Csecsemőkorban érzés anya és a gyermek teljes értékű hasznos a csecsemő fejlődését, és még szükséges a túléléshez. Később azonban megakadályozza annak fejlődését, és megakadályozza az elkülönítés a gyermek pszichológiai.

    A gyermek fontos, az a tapasztalat, hogy tud támaszkodni magát. Pszichológusok meg vannak győződve arról, hogy a cél az oktatás - tanítani a gyermeket, hogy legyen elég jó szülő magát. És az első lépés, hogy ez kezdődik a névmás „te”.

    Kapcsolódó cikkek