Támadás a tachycardia mechanizmus előfordulásának és megnyilvánulások

Támadás a tachycardia lehet különböző jellegű és jellege eredetű. Fiziológiai támadások nem igényelnek speciális kezelést, de éjszakai fajok vezethet súlyos következményei lehetnek. Mindenesetre, azt kell tudni, hogyan húzza le a támadás tachycardia, különösen, ha a szív-és érrendszerre való eltérés. Az a képesség, megszelídíteni időben megnyilvánulása tachycardia otthon néha válik, alapvető feltétele.

általános információk

Mint tudod, a szokásos pulzusszám nyugalmi állapotban 60-80 ütés percenként, és az idősek - akár 100 ütés percenként. Növekedése pulzusszám felett 120 ütés hívják tachycardia. Ez a jelenség lehet idült, amit egyes rendellenességek a szív. Egyes esetekben van paroxysmalis tachycardia.

Attack tachycardia hirtelen átmeneti növeli a szívfrekvenciát. Befolyása alatt több tényező pulzusszám roham alatt lehet 150 -250 ütés / perc, és az utolsó 1-től 60-70 perc. Ez a jelenség akkor fordulhat elő, mert több okból endogén és exogén. Attól függően, hogy a természete és súlyossága az anomáliák megnyilvánulása súlyosságát értékelni különböző módon: néhány támadást elmegy, és mások - speciális kezelést igényel.

fiziológiás komponenseket

A legvalószínűbb, drámai növekedést a szívfrekvencia miatt a természetes reakció, hogy a hatása az exogén tényezők. Ez a jelenség, az úgynevezett fiziológiás tachycardia, nem hordoz komoly kockázatot jelent az egészségre, és egyedül megszüntetése provokatív akciók, és biztosítják a holtpontról.

Vannak az alábbi fő oka támadások élettani tachycardia:

1. Pszichológiai túlterhelés, érzelemkitörésnek és ideges stressz.
  2. Túlzott testmozgás.
  3. Szélsőséges környezeti feltételek (fülledt szobában, zaj, rezgés) és a kedvezőtlen éghajlati változásokat.
  4. Túlzott táplálékbevitel, azaz a. E. Túlevés vagy élelmiszerek fogyasztása extrém ízléssel (túl keserű, csípős, és így tovább. E. Dish).
  5. A túlzott alkoholfogyasztás, kávé vagy ital Power;
  6. Az allergiás reakció.

Tachycardia okozhat átmeneti testhőmérséklet emelkedése. Így azt találtuk, hogy a növekedés és a test hőmérséklete 2-3 ° C vezet gyakori szív összehúzódását 20-25 ütés / perc.

Mi különbözteti meg a fiziológiai tachycardia patológiás? Mi lehet megkülönböztetni a következő főbb jellemzői: fokozatos növekedése a szívfrekvencia és a hiánya fájdalom a szívében. Az időtartam az ilyen típusú jelenségek általában nem több, mint 9-10 perc. A legfontosabb - fokozatos gyengülése a szív, miközben biztosítja a holtpontról.

folyamat mechanizmusa

Patológiás tachycardia által generált endogén tényezők, míg a támadások, például állapotban oka provokáló külső okok. A fő betegségek, amelyek erősítik a szívet lehet megkülönböztetni:

• különféle akut mérgezés és mérgezés.

A mechanizmus előfordulási támadások patológiás tachycardia a megnövekedett termelés katekolamin és sértik a elektrolitikus metabolizmus a szívizom. Ennek eredményeként ezek a folyamatok játszódnak funkcionális zavarok növelésével ingerelhetőségét ideg- és szerves zavarok eredményezhet miokardiális sérülés. Általános szabály, hogy a támadás felveti együttes hatása mindkét tényező.

Az egyik legveszélyesebb megnyilvánulása a patológia lehetőség van rohamokban jelentkező tachycardia. jellemzi hirtelen kitörő tachycardia. A frekvencia az összehúzódások hirtelen eléri 180-250 ütés / perc, és a hőmérsékletet ezen a szinten az egész támadás (2-3 perc és 1-2 óra). Feltéve 2 típusú paroxizmális tachycardia kamrai és supraventricularis faj. A legveszélyesebb kamrai tachycardia. ami rossz keringés, tüdőödéma, és néha - eszméletvesztés. Ez elsősorban által generált koszorúér-betegség. A supraventricularis tachycardia által kiváltott magas vérnyomás, szívbetegségek, pajzsmirigy betegség.

megnyilvánulásai

A tünetek a támadás a tachycardia függ a típusa és mértéke érrendszeri károsodás vagy infarktus. A jellemző az elején a támadás - a hirtelen megnövekedett szív: szív, mint kiugrott mellemben. A további fejlődés a patológia tüneteket okoz: nehéznek és kellemetlen érzés a mellkasban, szédülés, hányinger, általános gyengeség, légszomj. Ha az első támogatás nem biztosított, akkor ott van a fájdalom a szív, sötét a szeme, hideg verejtékezés, remegés az ujjai; gyengeség hozhatja ájulás. Vannak jelei a pszichológiai jellegű, és mindenek felett, egyfajta félelem az életéért. Általában a támadás hirtelen kezdődik, majd hirtelen megállt.

Megszüntetésére irányuló intézkedések

A kezelés a kóros tachycardia típusú lehet két szakaszra oszlik: támadás csillapítására és kezelésére az alapbetegség.

Abban az esetben, támadás, az elsődleges feladat, hogy minden, ami eltávolítja a betegség szövődménye.

A legfontosabb dolog - ideje, hogy tegyen lépéseket, hogy normalizálják a szívverés.

Javasoljuk a következő műveleteket:

1. Biztosítása nyugalmi helyzetben, kívánatos, hogy képes legyen vízszintes helyzetbe kerüljön.
  2. Ha után 5-6 perc pihenő összehúzódás gyakorisága felett marad, 150 ütés / perc, és nyilvánvaló egyéb tünetek egy patológiás tachycardia, szükséges, hogy hívjon mentőt.
  3. Könyv légzőgyakorlatok: mély belégzés; akkor a lélegzet késik egy kísérlet arra, hogy benyomja a levegő le a tüdőbe és erős nyomást gyakorol a szemgolyó. Az időtartam a gyakorlat - 2-3 percig, majd ismételje meg, ahol a beállított időközönként gyakorlatok között 12-15 másodperc.
  4. Merülő entitás egy tartályban hideg vizet.
  5. Az elején a támadás tachycardia ajánlott erőteljesen köhög vagy hányás.
  6. Az egyik gyakorlat opciók: egy egyszerű, mély légzést, de mindig friss levegőt. Ez végre egy lassú, mély lélegzetet, és gyors lejárati időt. Az időtartam légúti -6-12 perc.
  7. Gyógyszert kapnak - Corvalol vagy Valocordin.

Gyógyszeres terápia után köpölyözés a támadás végzik szigorúan receptre. A kezelést úgy végezzük, hogy komplex módszerekkel, figyelembe véve a beteg állapota, kora és a betegség típusához. Alapú terápiák képezik antiaritmiás gyógyszerek.

Támadások tachycardia lehet eltérő jellegű, és a legtöbbjük nem veszélyesek. Ugyanakkor, a kóros tachycardia okozhat súlyos következményekkel járhat, így a megjelenése figyelmeztető jeleket meg kell hívni a mentőt, és elsősegélyt nyújtani a köpölyözés.