Mi fut

Főoldal> Sport és szabadidő> Mi a versenyt?

Mi fut

Futás a sportban # 151; Ez a mozgás a személy különböző távolságokban egy bizonyos ideig. Atlétika futó remekel sport. Meg van osztva több fajta. Így vannak sprint (sprint), középtáv, távolsági, maraton, gátfutás, relé és cross-futás. Mindezek fajok számában különböznek futási idő, sebesség és a pályák hossza kocogásra.

Amikor fut vált a sport?

A sport szerepelt az olimpiai játékok az ókori Görögországban. Miután ez a verseny volt a brit kölcsönzött a görögök. Már a XII századi Angliában végzett különböző versenyeken fut. 1866-ben Angliában volt az első országos bajnoki a távon. 10 év után, egy hasonló versenyt tartottak az Egyesült Államokban. Ettől a pillanattól kezdve fut, mint a sport, eddig egész Európában elterjedt. Elkezdett gyorsan fog fejlődni, Olaszországban, Spanyolországban, Görögországban és Franciaországban és sok más országban. 1912-ben az olimpián a stockholmi versenyen szerepelt az általános programot.

Mi a sprint?

sprintel # 151; sprint fut távolságon keresztül akár 400 méter. Ez magában foglalja futó 100, 200 és 400 méter. Minden futó a sport területén a pálya, amelyen fut. sprintel # 151; ez az egyetlen sport, ahol az eszközöket használnak a gyors indítás. Ezek az úgynevezett kezdő blokkokat. Amikor sportolók elején, majd a lábak nyugszanak a két lemez. Ez lehetővé teszi, hogy gyorsan nyomja, és növelni a sebességet. startkövekre # 151; nagyon jó eszköz, mert lehetővé teszi, hogy pontosan meghatározzák-e vagy sem a sportoló futott időben. Ha futott korábban, mint szükséges, a betét fix, akkor az idő a második nem számít. Pálya sprinterek mind azonos szélességű. A szélessége 1 méter 22 centiméter. Az olimpia és a világbajnokság, a stadionok legalább nyolc ilyen számokat.

Mi a maraton?

marathon # 151; Ez fut egy meglehetősen hosszú távú. Ebben a fajta versenyzés sportolók kell futtatni a lehető leghamarabb egy aszfaltozott úton 42 km-re, és 195 méter. Marathon ez a sport nevű kapcsán a csata után, mely ie 490. A csatát vívott a görögök és a perzsák. Amikor a görögök győztek, ők hírnököt küldött Görögországba. Ez a hírvivő futott sok kilométert megállás nélkül. Amikor futott Görögország, azt mondta, hogy a görögök nyertek, majd azonnal meghalt. Ez tiszteletére, hogy katona, valamint a hely, ahol a csata zajlott, és nevezték a sport. A leggyorsabb maratoni a világon # 151; Ez ausztrál D. Clayton. Rohant a teljes útvonalon 2 óra 8 perc és 33.6 másodperc. Rekordot állítottak 1969-ben.

Kik a maradók?

kitartó versenyző # 151; ez a sportolók futnak átlagos távolságok közötti különbség, amely 1-10 kilométer. kitartó versenyző # 151; A középső közötti kapcsolat maratoni futók és sprinterek. Tól sprinterek különböznek, hogy kell szívósabb és fuss nagy távolságokat, mint a sprinterek. Marathon maradók kevesebb kitartást, és kevesebb, mint a távolság, amit akar indítani. Így kitartó versenyző # 151; ez egy nagyon gyors és tartós futók, bírja a nagy sebességgel a nagy távolságokra.

Kik a sprinterek?

sprinterek # 151; ez a futók akár 400 méter. Sprint verseny háromféle: 100, 200 és 400 méter. Rövidtávfutók vágányokon, amelynek szélessége 1 méter 22 centiméter. sprinterek # 151; csak ezek a sportolók, akik az elején a futás kezdő blokk. startkövekre # 151; Ez a gép, amely fel futók lába elején a távon. Anyaguk elkerülése érdekében egy false start. hibás rajt # 151; Ez az, amikor a sportoló indul a bíró előtt a jel, ami egy kirívó megsértése, ezért a kiindulási blokkokat pontosan rögzített kezdési időpontot futó sportoló.

Amikor fut megjelent Magyarországon?

Futás, mint a sport, és vele együtt, és atlétika, megjelent Magyarországon 1888-ban. Ekkor Szentpétervár közelében (a Tyarlevo) P. Moskvin szervezett kör szerelmeseinek. A csoport tagjai részt vettek a különböző versenyeken fut. Mivel Magyarország egész, példa bögre fent leírt, mások úgy vannak kialakítva, bögre. 1908 volt az első bajnokságot a Magyar Monarchiában. 1912-ben, a sportolók voltak az olimpián Stockholmban, de nem kapott díjat, és még szemüveget. Azonban, megelőzve a várható éves képzés, valamint az új győzelem és új elváltozások.