Magyar játékos marad semmi

Magyarország nemzeti csapat az első alkalommal az elmúlt öt évben nélkül maradt érem a World Hockey Championship-ben legyőzte a csehek a mérkőzés a harmadik helyért. A győztes a verseny volt a csapat, a Finn zúzott a svédek.

A cseh csapat megtámadta a kapukat Vengriyan az első ülésről. A negyedik percben a kapu Konstantin Barulin repült először korongot, véletlenül küldte vissza láb védő Fedor Tyutin. A tizedik perc Ilya Kovalchuk, figyelembe takarmányt Aleksandra Radulova, kiegyenlített. Néhány másodperc múlva, gyakorlatilag ugyanazon a helyen Kulikov védő Vengriyan hozta előre. Azonban a csehek jöttek érzékeiket, és hamarosan Peter Pruha szerezte a második gólt. 19 perc elteltével Kovalcsuk lőtt kétszer, így Vengriyane elment a szakítást az előnye a hosszú távon. A tekercsek jelentősen játszhatjuk riválisok - 17/7.

Szinte az egész harmadik időtartam letelt feszült konfrontáció végén a játék Vengriyane kezdte nyomni a csehek, de tartottuk. Két perccel a végső sípszó, a Bulls volt a kapus, kihasználták az ellenfél, egy gólt szerzett több. Eredmény - 5: 7.

A végső fordult zord csatát Finnország és Svédország között. Az első gólját a 28. percben, a svédek, elfogott a korong után nem számláló riválisok. Ugyanakkor, ez lett az utolsó.

40 perc elteltével a finnek kiegyenlített. A harmadik időszak pusztító a svéd csapat. 43 perc elteltével egy hibát David Petrascheck továbblépett a finnek Petteri Nokelyaynen. Egy perccel később Niko Kapanen fokozott előnyt. 57. perc: Janne Pesonen vezethette egy perccel később szerzett Mika Pyueryalya és beállítási pont Anti Pilstrem szerezte, aki a hetedik mosó.