Intertotó Kupa

Cup szervezte az alapító a vásárok jutott svájci Ernst Tommy és az osztrák coach Karl Rappani. Először jutott sorsolás zajlott 1961-ben védnöksége alatt a bukmékerek. Ők voltak érdekeltek ebben holtszezon nyári tornán, hogy ne hagyja abba a munkát.

Kezdetben a verseny volt az úgynevezett International Football Cup (Eng. International Football Cup). Ő nem ismerte el az UEFA, és volt egy informális állapotát. Cup állt egy csoport színpadi és play-off. A végleges, amely meghatározza a győztest. Mivel 1967-ben a rájátszás és a döntő nem végeztek, ezért a verseny sem keltette az egyedüli győztes.

Kritikájaként a verseny sok jegyzetet korábban indul a szezon, kesereg, hogy a csapat fizikai megjelenési formáját a célban a belső bajnokságot. Egyes magyar klubok a részvétel az Intertotó-kupa el kell különíteni az élvonalban a végén a bajnokság közé tartozik. A tapasztalat azonban azt mutatja, hogy a részvétel a versenyen nem káros mindenkinek: gyakran a győztesek ugyanabban a szezonban díjat nyert a világbajnoki és elérte a legmagasabb szakaszában az UEFA-kupa.

A sorsolást a verseny tartott földrajzi alapon, a döntés, hogy melyik országban melyik szakaszában jön a verseny függ UEFA rangsor országokban.

A 1. forduló kezdődik 28 csapat 28 ország részt vesz az UEFA koefficiensek asztal hely 23-53 (kivéve Liechtenstein, San Marino és Andorra, akik nem vesznek részt). A 2. fordulóban indult 14 csapat 14 országból zanimavschih TC tér 9-től 22. 3. forduló vette kezdetét 8 parancsokat 8 országból zanimavschih TC tér 1-8.