Borussia Dortmund, futbolpediya, rajongók powered by Wikia

Borussia Dortmund - német labdarúgó klub.

jogtörténet

1962-ben a Német Labdarúgó Szövetség úgy döntött, hogy hozzon létre egy szakmai német labdarúgó-bajnokság - a Bundesligában. Az első verseny került megrendezésre 1963-ban, és a „Borussia” jellemezte azt a tényt, hogy a játékos Timo Konettska szerzett új liga első gól. ismét nem sikereket elérni az első szezonban, a klub a harmadik helyen végzett, de az európai színpadon - a Vásárvárosok Kupa, a második szakaszban, a pontszám 1: 6 az első játék, és 0: 4 a második, „Borussia” legyőzte „Manchester” ahol akkoriban Bobby Charlton és Dzhordzh legjobb. Először is, miután megalakult a Bundesliga, Dortmund trófea a klub megnyerte 1965-ben. A német kupa döntője a pontszám 2: 0 verték klub „Alemannia Aachen”. És 1966-ban jött az első európai diadal - „Borussia” lett az első német klub, amely megnyerte a KEK »Dortmund« viszont kiütötte a versenyből máltai »Florian«, a bolgár CSZKA, spanyol »Atletico« és az angol »West Ham«. . Az utolsó, Glasgowban megrendezett, a pontszám 2: 1 megvertek „Liverpool”. A bajnoki abban az évben, „Borussia” a második helyre került, elveszíti a bajnoki klub „1860 München.” Ugyanakkor a legnagyobb győzelem megnyerte a „Schalke”: a végső sípszó hangzott a pontszám 0: 7 mellett a „sárga-fekete”.

1970-ben klub történetében jelölt súlyos pénzügyi helyzetet. 1972-ben a „Borussia” háttérbe szorult a regionális bajnokságban. Megalakulása óta 1974-ben a második Bundesliga klub Dortmund szerepelt benne. Vissza az elit német labdarúgó került sor csak 1976-ban. A pénzügyi problémák tovább pestis a klub és a '80 -as években. Ez a körülmény nem teszi lehetővé, hogy a Dortmund jelentős szerepet játszik a Bundesligában. 1986-ban a BVB-t is fenyegeti a kiesés, de csak a győzelem az utolsó mérkőzés tarthatják lakóhely a Bundesligában. Az első trófea, hosszú szünet után nyert csak 1989-ben. A német kupa döntője a pontszám 4: 1, „Werder” verték.

Más esetekben kialakult Dortmund a Bajnokok Ligája ebben az időben: a csoport „Borussia” zanyalya 1. hely, dobogó Madrid „Real”, amely biztosította, hogy nem a legerősebb ellenfél a 1/8. A negyeddöntőben, miután a gólnélküli döntetlen az otthontól távol, egy drámai második szakasza a spanyol „Malaga”, „Borussia” nyerni egy elődöntőbe, pontozásos 2 gólt a leállás ideje.

Miután egy ilyen drámai párbajt „Málaga”, az elődöntőben felhívni ismét svol Dortmund Madrid „Real”. Az első mérkőzés, megnyerte a pontszám 4. „Borussia” ebben a szakmában: 1; Az összes 4 gól, egy büntetést, szerzett Robert Lewandowski. A második szakasz a Madrid klub sikerült nyerni csak két gólt, és a „Borussia” elérte a végső. Május 25 Dortmund Bayern elveszett 2-1. A győztes gólját Arjen Robben. Bayern gólt tizenegyesből Ikay Gundogan, ami általában nem hajtja végre sztrájk pont. A mérkőzés előtt, ő sérült kulcsszereplője Mario Gettse Borussia, aki elment a Bayern számára 37 millió

Megállapította használata AdBlock kiterjesztés.