A leggyorsabb versenyző a világon

Az emberiség mindig is érdeklődve figyelte az elért sportolók mutató bejegyzések szélén a fizikai képességeit. Sőt, a közérdek mindig, az ókori Róma a mai napig. Úszás, birkózás, a pálya és a súlyemelés csak nem egy teljes listát az a sport, ahol a sportolók bizonyítani tudják, hogy a legnagyobb leginkább. „Gyorsabb, nagyobb, erősebb” - a mottója az olimpiai mozgalom. És van egy szó „gyors”, az első helyen. Így ki ő - a leggyorsabb sportoló?

Usain Bolt - a leggyorsabb futó

Ha beszélünk a sebesség, ez jut eszembe, futás 100 méter távolságra. Talán az egyik leglátványosabb sport. Rövid idő alatt, néhány másodpercen belül - sportolók bizonyítják a csúcs a fizikai képességeit.

Ez csak a leghangosabb az ő eredményeit és címek:

• kilencszeres olimpiai bajnok
  • 11-szeres világbajnok
  • birtokos 8 világrekordot
  • A világ első személy, hogy 11 aranyérmet nyert a Világbajnokságon

A világrekordot által meghatározott Bolt, aki még mindig nem vert - 100 metrovku futott az 9.58 másodperc alatt.

Sok vagy kevés? Nézzük meg a történetét az atlétika.

Részhajrák gyakorolt ​​ősidők óta. Körülbelül az idő, amely a sportoló legyőzte távolság, persze nem ismert. Sőt, egészen a 20. század elején, ez szintén nem tartjuk időzítés. A fő cél az volt, hogy a verseny az első. És egy ilyen csekélység a másodpercek számát - senki sem figyelt.

Versenyek tartottak majdnem egy természetes terepen, ami néha nem volt zökkenőmentes. Az itt használt hagyományos cipő bőr szandál, amelyeket gyakran mossuk lábát a vérben a sportolók.

Ezért az összehasonlítás modern sportolók nem egészen helyes. Most még az átlagos amatőr könnyedén verte a rekordot az ezekben az években.

1912-ben kedvezőbb feltételeket teremtett a rövid távú, futók, akik több közel modern. Azok versenyeken sebességi rekordot állítva Lippiknott Donald, aki futott a leggyorsabban 100 metrovku - 10,6 másodperc.

Továbbá, a rekord folyamatosan frissül. A harc minden tizedmásodperc. Minden évben, hogy valaki futott távolság egyre gyorsabban és gyorsabban. De 1936-ban az olimpiai játékok Berlinben, egy új világrekordot 10,2 másodperc volt állítva, ami tartott 20 éves.

Időközönként 60-80 méter rögzítették csúcssebesség atléta - 12,42 m / s vagy 44,72 km / h. 20 méterre ez a távolság futott 1,5 másodpercig. Karrierje során jamaikai futott a száz méter gyorsabb, mint 10 másodperc - 45 alkalommal.

Egy átlagember elérheti a maximális sebessége körülbelül 30 km / h.

Összehasonlításképpen, a maximális sebesség az egyes állatok (km / h):

• Guepard - 120 km / h
  • Lion -80 km / h,
  • elk - 70 km / h,
  • Fox - 65 km / h
  • Bunny - 55 kilométer / óra

Még a látszólag floppy zsiráf képes a sebesség akár 50 km / h.

Persze, hogy a címe a leggyorsabb is, de ez nem megy messzire. A dolgok jelenlegi állása a csavart bevétel? Mennyi pénzt segített neki keresni fenomenális sebesség,

Mennyi a sebesség?

Kezdjük a nyeremény.

Győzelem a világbajnokságon világban becsült atlétikai szövetség 60 ezer dollár. 100.000 fizetendő a világrekordot. Usain általában részt 7-8 futam egy évben. De ez nem az összes pénzét. Tehát amellett, hogy a nyeremény a szövetség ő állítólag díjazás szponzorok. Ennek eredményeként, csak egy utolsó versenyen, szerzett 200 és 400 ezer dollár.

Összesen 1 második menet a nagy sprinter becsült 15-20 ezer dollár. Ha Bolt futott egy órát szünet nélkül - volna szerzett több mint $ 50 millió.

A pekingi olimpia Bolt volt az egyik legnépszerűbb sport a számok. Tehát egy millió kérelmek jegyek bejelentést tettek az utolsó versenyen. És az ára nagyon olcsó volt. Induló ára 1100 $. És Bolt nem okozott csalódást a várakozásokat a rajongók és aranyérmet nyert egyértelmű előny.

Ezzel a jövedelem Usain rangsorolt ​​63 a világ egyik leggazdagabb sportolók. Sok keresni csak előkelő labdarúgás, jégkorong és kosárlabda.

Ilyen bérszínvonal jellemző sportolók. Top sprinterek kevesebbet keresnek, mint 20-30 Bolt. Mit mondhatunk a szintje sportolók alább. Itt a különbség az érték 100-200-szor bevételeit.